CF Pachuca - CD Guadalajara 1-1 (0-1). Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX

23 lutego na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto odbył się pojedynek 7. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pachucej i CD Guadalajara. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

7. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-23 04:00 | Stadion: Estadio Hidalgo | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
CF Pachuca
CD Guadalajara
1
1
G. Cabral 49'
J. Molina 29'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 meczów drużyna CD Guadalajara wygrała 13 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Guadalajara w 29. minucie spotkania, gdy Jesús Molina zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Ernesto Vega.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Guadalajara.

Na drugą połowę drużyna Pachucej wyszła w zmienionym składzie, za Jahaziela Marchanda wszedł Luis Chávez.

Zawodnicy Pachucej nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 49. minucie Gustavo Cabral wyrównał wynik meczu.

W 59. minucie Jesús Angulo zastąpił Fernanda Beltrána. W tej samej minucie Ernesto Vega został zmieniony przez Uriela Antunę, co miało wzmocnić zespół CD Guadalajara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bryana Gonzáleza na Hárolda Mosquerę. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Erickowi Aguirremu z Pachucej.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Pachucej doszło do zmiany. Ismael Sosa wszedł za Francisca Figueroa. W 77. minucie w jedenastce CD Guadalajara doszło do zmiany. Carlos Cisneros wszedł za Jesúsa Sáncheza. Trener CD Guadalajara postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jesúsa Molinę i na pole gry wprowadził napastnika Ángela Zaldívara, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

A kibice Pachucej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta De La Rosę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mauro Quiroga. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Pachucej doszło do zmiany. Erick Sánchez wszedł za Ericka Aguirrego. W 88. minucie kartkę dostał Antonio Briseño, piłkarz gości.

W 89. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Pachucej. W doliczonym czasie gry w drużynie CD Guadalajara doszło do zmiany. Sergio Flores wszedł za José Macíasa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jesús Enrique Sánchez García77′
 49′ Gustavo Daniel Cabral Cáceres
Hiram Ricardo Mier Alanis
Oscar Fabián Murillo Murillo
Antonio Briseño Vázquez88′
Kevin Nahin Álvarez Campos
Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
46′ Jahaziel Marchand Herrera
Jesús Antonio Molina Granados  29′ 77′
64′ 85′ Erick Germain Aguirre Tafolla
Isaac Brizuela
Jorge Daniel Hernández Govea
Jesús Ricardo Angulo Uriarte59′
69′ Francisco Antonio Figueroa Díaz
Alan Eduardo Torres Villanueva
84′ Mauro Daniel Quiroga
Ernesto Alexis Vega Rojas59′
62′ Bryan Alonso González Olivan
Gilberto Sepúlveda López
46′ Luis Gerardo Chávez Magallón
Fernando Beltrán Cruz59′
Bruce El-mesmari Sangochian
Sergio Adrián Flores Reyes90′
62′ Hárold Santiago Mosquera Caicedo
César Saúl Huerta Valera
84′ 89′ (k.) Roberto Carlos De La Rosa González
Uriel Antuna59′
Roberto Antonio Nurse Anguiano
Carlos Ernesto Cisneros Barajas77′
85′ Erick Daniel Sánchez Ocegueda
Oribe Peralta
69′ Ismael Sosa
Ángel Zaldívar Caviedes77′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.