CF Monterrey - Querétaro FC 2-1 (2-1). Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX

7 marca na Estadio BBVA Bancomer w Guadalupe odbył się pojedynek 10. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Monterrey i Querétaro. Mecz zakończył się zwycięstwem Monterrey 2-1.

A. Sepúlveda 27'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 starć zespół Monterrey wygrał 15 razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Monterrey nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Rogelio Funes. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Arturo González.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Monterrey w 21. minucie spotkania, gdy Rogelio Funes zdobył z karnego drugą bramkę.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 27. minucie wynik ustalił Ángel Sepúlveda. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Hugo Silveira.

W 35. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vincent Janssen osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Querétaro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gonzala Montesa wszedł Jefferson Montero. Trener Monterrey postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Artura Gonzáleza wszedł Cesar Montes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Claudia Kranevittera z Monterrey, a w 72. minucie Jeffersona Montera z drużyny przeciwnej. W 87. minucie Martín Rea został zastąpiony przez Joe Gallardo. Zespołowi Querétaro zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Monterrey.

Erik Vera Franco
88′ Carlos Alberto Rodríguez Gómez
Kevin Rafael Escamilla Moreno
61′ Arturo Alfonso González González
Fernando Madrigal González
69′ Claudio Matías Kranevitter
Gonzalo Montes Calderini46′
87′ Maximiliano Eduardo Meza
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez  27′
 16′, 21′ (k.) 90′ Rogelio Gabriel Funes Mori
Hugo Gabriel Silveira Pereira
35′ Vincent Janssen
Aristeo García Moreno
61′ Cesar Jasib Montes
Hugo Alejandro Magallanes Silveira
Adrián Mora Barraza
Omar Israel Mendoza Martín
Jonathan Alexander González Mendoza
Joe Gallardo Camacho87′
88′ Celso Fabián Ortiz Gamarra
Javier Eduardo Ibarra De La Rosa
90′ José Alfonso Alvarado Pérez
Jefferson Montero46′ 72′
87′ Avilés Hurtado Herrera
Arturo Adolfo Palma Cisneros
Dorlan Mauricio Pabón Ríos
José de Jesús Gurrola Castro

Zawodnicy Monterrey dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Monterrey w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.