CF Monterrey - Deportivo Toluca FC 2-0 (1-0). Liga meksykańska - 11. kolejka Liga MX

W pojedynku 11. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 23 września, zespół Monterrey wygrał z Toluca 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio BBVA w Guadalupe.

R. Funes Mori 73'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 starcia drużyna Toluca wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 16 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Toluca: Antoniowi Ríosowi w 30. i Óscarowi Ortedze w 41. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Monterrey w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Jesus Gallardo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Monterrey.

Drugą połowę drużyna Toluca rozpoczęła w zmienionym składzie, za Óscara Ortegę, Antonia Ríosa weszli Jorge Torres, Kevin Castañeda. W 55. minucie Joel Campbell został zmieniony przez Artura Gonzáleza.

W tej samej minucie w jedenastce Monterrey doszło do zmiany. Maximiliano Meza wszedł za José Alvarada. Po chwili trener Toluca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Michael Estrada, a murawę opuścił Ian González. W tej samej minucie Braian Samudio został zmieniony przez Diego Cháveza, co miało wzmocnić zespół Toluca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jesusa Gallardo na Duvána Vergarę.

W 68. minucie kartką został ukarany Kevin Castañeda, piłkarz Toluca.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Monterrey w 73. minucie spotkania, gdy Rogelio Funes zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Arturo González.

Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i trzy drużynie przeciwnej. W 82. minucie Jorge Rodríguez został zmieniony przez Diego, co miało wzmocnić jedenastkę Toluca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Rodrígueza na Ángela Zapatę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

González
77′ Esteban Maximiliano Andrada
Luis Manuel García Palomera
Cesar Jasib Montes
Raúl López Gómez90′
88′ Sebastián Ignacio Vegas Orellana
Oscar Luis Vanegas Zúñiga
Héctor Alfredo Moreno Herrera
Óscar Haret Ortega Gatica41′ 46′
John Stefan Medina Ramírez
Jorge Alejandro Rodríguez Hernández82′
87′ Carlos Alberto Rodríguez Gómez
Antonio Ríos Martínez30′ 46′
 41′ 72′ Jesus Gallardo
Braian José Samudio Segovia63′
Claudio Matías Kranevitter
Alexis Pedro Canelo
55′ Joel Campbell
Jose Vazquez
 73′ Rogelio Gabriel Funes Mori
Rubens Omar Óscar Sambueza90′
55′ José Alfonso Alvarado Pérez
Brandon Guadalupe Sartiaguin Godoy
55′ Arturo Alfonso González González
Jorge Torres Nilo46′
Jaziel Ismael Martínez Huerta
Iván Emmanuel Acero Rodríguez
55′ Maximiliano Eduardo Meza
Kevin Castañeda Vargas46′ 68′
87′ Ángel Eduardo Zapata Praga
Édgar Felipe Pardo Castro90′
Neder Kaleth Hernández Medina
Diego Rigonato Rodrigues82′
72′ 90′ Duván Andrés Vergara Hernández
Michael Steveen Estrada Martínez63′

Trzy trafienia w słupek! Bramka drużyny Monterrey wyglądała na zaczarowaną.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy siedem.

Zespół Monterrey w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.