CF Monterrey - CSyD Atlas de Guadalajara 0-0. Liga meksykańska - Liga MX

25 listopada na Estadio BBVA w Guadalupe odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Monterrey i Atlasu. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

Meksyk - Liga MX
2021-11-25 04:05 | Stadion: Estadio BBVA | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
CF Monterrey
CSyD Atlas de Guadalajara
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Zespół Monterrey wygrał aż 20 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 11.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 26. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Monterrey i jedną drużynie przeciwnej.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Aldowi Rosze z jedenastki gości. W 71. minucie za Artura Gonzáleza wszedł Vincent Janssen.

Po chwili trener Atlasu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Luisa Reyesa. Na boisko wszedł Aníbal Chalá, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie w drużynie Atlasu doszło do zmiany. Edgar Zaldivar wszedł za Ángela Márqueza. Trener Monterrey postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Maximiliana Mezę i na pole gry wprowadził napastnika Duvána Vergarę, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 87. minucie Rogelio Funes został zmieniony przez Joela Campbella, co miało wzmocnić zespół Monterrey. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juliána Quiñonesa na Christophera Treja. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Juliánowi Quiñonesowi i Vincentowi Janssenowi.

Luis Ricardo Reyes Moreno30′ 77′
26′ 84′ Maximiliano Eduardo Meza
Hugo Martín Nervo
Carlos Alberto Rodríguez Gómez
Ían Jairo Misael Torres Ramírez
32′ Jesus Gallardo
Ángel Jeremy Márquez Castañeda77′
71′ Arturo Alfonso González González
Aldo Paul Rocha González65′
Celso Fabián Ortiz Gamarra
Julio César Furch
45′ 87′ Rogelio Gabriel Funes Mori
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
87′ Joel Campbell
Jonathan Ozziel Herrera Morales
71′ 90′ Vincent Janssen
Christopher Brayan Trejo Morantes90′
84′ Duván Andrés Vergara Hernández
Franco Troyansky

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.