CF Monterrey - Club León 0-1 (0-1). Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX

W meczu 13. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 17 października, zespół Monterrey przegrał z Club León 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio BBVA w Guadalupe.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-10-17 00:00 | Stadion: Estadio BBVA | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
CF Monterrey
Club León
0
1
E. Hernández 15'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół Club León wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Elías Hernández dla jedenastki Club León. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Jean Meneses.

Od 32. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Club León.

Drugą połowę zespół Monterrey rozpoczął w zmienionym składzie, za Johna Medinę, Duvána Vergarę weszli Edson Gutiérrez, Vincent Janssen. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Rodolfo Cota z Club León. Była to 55. minuta pojedynku.

W 72. minucie Víctor Dávila zastąpił Ángela Menę. W tej samej minucie Jean Meneses został zmieniony przez Fidela Ambríza, co miało wzmocnić drużynę Club León. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artura Gonzáleza na Ericka Aguirrego. Po chwili trener Club León postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Santiago Ormeño, a murawę opuścił Emmanuel Gigliotti.

A kibice Monterrey nie mogli już doczekać się wprowadzenia José Alvarada. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jesus Gallardo. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ramiro González, Isaác Muñíz, a na ich miejsce weszli José Rodríguez, Elías Hernández. W drugiej połowie nie padły gole.

Rodolfo Cota Robles55′
46′ John Stefan Medina Ramírez
Andrés Felipe Mosquera Guardia
45′ Cesar Jasib Montes
Jaine Stiven Barreiro Solis
Héctor Alfredo Moreno Herrera
William José Tesillo Gutiérrez
45′ 84′ Jesus Gallardo
José David Ramírez García
Carlos Alberto Rodríguez Gómez
Elías Hernán Hernández Jacuinde  15′ 89′
Maximiliano Eduardo Meza
José Iván Rodríguez Rebollar89′
46′ Duván Andrés Vergara Hernández
Santiago Colombatto
36′ Celso Fabián Ortiz Gamarra
Jean David Meneses Villarroel72′
75′ Arturo Alfonso González González
Víctor Alejandro Dávila Zavala39′ 72′
32′ Rogelio Gabriel Funes Mori
Emmanuel Gigliotti40′ 78′
Esteban Maximiliano Andrada
Alfonso Blanco Antúnez
46′ Edson Antonio Gutiérrez Moreno
Oscar Eduardo Villa Domínguez
75′ Érick Germáin Aguirre Tafolla
Fidel Daniel Ambríz González72′
Claudio Matías Kranevitter
Ángel Israel Mena Delgado72′
84′ José Alfonso Alvarado Pérez
Isaác Jared Muñíz Gutiérrez89′
46′ Vincent Janssen
Jesse Zamudio García
Jacobo Reyes Murillo
Santiago Gabriel Ormeño Zayas78′

Trzy trafienia w słupek! Bramka drużyny Club León wyglądała na zaczarowaną.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Monterrey, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Club León w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.