CF Monterrey - Club America 1-0 (1-0). Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX

17 stycznia na Estadio BBVA Bancomer w Guadalupe odbył się pojedynek 2. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Monterrey i Clubu América. Mecz zakończył się zwycięstwem Monterrey 1-0.

2. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-17 04:06 | Stadion: Estadio BBVA Bancomer | Arbiter: Jorge Antonio Pérez Durán
CF Monterrey
Club America
1
0
R. Funes Mori 35'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań zespół Clubu América wygrał 19 razy i zanotował 15 porażek oraz 13 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu dla Monterrey zdobył z rzutu karnego Rogelio Funes w 35. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Francisco Córdova z Clubu América. Była to 44. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Monterrey.

W 62. minucie Dorlan Pabón został zmieniony przez Celsa Ortiza. Trener Clubu América postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Leonarda Suáreza i na pole gry wprowadził napastnika Maura Laíneza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Maximiliana Mezę, piłkarza Monterrey. A trener Monterrey wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jonathana Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Arturo González. W 82. minucie w drużynie Clubu América doszło do zmiany. Nicolás Benedetti wszedł za Henry'ego Martína.

Francisco Córdova z Clubu América na siedem minut przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 44. minucie. W 90. minucie żółtą kartkę otrzymał Jorge Sánchez z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Richard Rafael Sánchez Guerrero73′
78′ Arturo Alfonso González González
Leonardo Gabriel Suárez64′
Claudio Matías Kranevitter
Francisco Sebastián Córdova Reyes44′ 83′
62′ Dorlan Mauricio Pabón Ríos
Santiago Naveda Lara
 35′ (k.) Rogelio Gabriel Funes Mori
Henry Josué Martín Mex82′
68′ 72′ Maximiliano Eduardo Meza
Antonio De Jesús López Amenábar
78′ Jonathan Alexander González Mendoza
Nicolás Benedetti Roa82′
62′ Celso Fabián Ortiz Gamarra
Giovani dos Santos73′
José Alfonso Alvarado Pérez
Mauro Alberto Laínez Leyva64′
Ali Ávila Vega
Roger Beyker Martínez Tobinson64′
72′ Ake Arnaud Loba
Alfonso Emilio Sánchez Castillo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Monterrey przyznał jedną żółtą.

Drużyna Monterrey w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.