CF Monterrey - Atlético San Luis 2-0 (0-0). Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX

4 kwietnia na Estadio BBVA Bancomer w Guadalupe odbył się pojedynek 13. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Monterrey i Atlético San Luis. Starcie zakończyło się zwycięstwem Monterrey 2-0.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-04 05:06 | Stadion: Estadio BBVA | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
CF Monterrey
Atlético San Luis
2
0
M. Meza 74'
R. Funes Mori 90'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético San Luis: Dioniciowi Escalantemu w 32. i Ramirowi Gonzálezowi w 40. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Monterrey rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dorlana Pabóna wszedł Carlos Rodríguez. W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Juanowi Izquierdowi z Atlético San Luis.

Chwilę później trener Monterrey postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Vincent Janssen, a murawę opuścił Avilés Hurtado. W 65. minucie sędzia ukarał kartką Federica Gina, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Monterrey w 74. minucie spotkania, gdy Maximiliano Meza strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Arturo González.

W 75. minucie za Pabla Barrerę wszedł Germán Berterame. Kibice Atlético San Luis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucasa Passeriniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Juan Castro. W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Rogelio Funes, piłkarz Monterrey.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rogelio Funes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Monterrey, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Celso Ortiz.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Dionicio Manuel Escalante Moreno32′
 74′ 90′ Maximiliano Eduardo Meza
Camilo Sebastián Mayada Mesa
89′ Arturo Alfonso González González
Juan David Castro Ruiz85′
Celso Fabián Ortiz Gamarra
Javier Güemez López
46′ Dorlan Mauricio Pabón Ríos
Pablo Edson Barrera Acosta75′
 90′ 90′ Rogelio Gabriel Funes Mori
Nicolás Alejandro Ibáñez
54′ Avilés Hurtado Herrera
Pablo César López Martínez
89′ Claudio Matías Kranevitter
Jorge Alberto Sánchez López
46′ Carlos Alberto Rodríguez Gómez
Germán Berterame75′
90′ José Alfonso Alvarado Pérez
Lucas Giuliano Passerini85′
54′ Vincent Janssen
Diego Iván Pineda Juárez

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Monterrey, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Drużyna Monterrey w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.