CD Guadalajara - Tijuana 2-0 (0-0). Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX

W pojedynku 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 18 kwietnia, zespół CD Guadalajara wygrał z Tijuaną 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio AKRON w Zapopan.

Jesús Ricardo Angulo 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Tijuanej wygrał aż 10 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko cztery.

Już w pierwszej połowie drużyna CD Guadalajara mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 16. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół CD Guadalajara.

Dopiero w drugiej połowie Ernesto Vega wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Guadalajara, zdobywając bramkę w 49. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Jesús Angulo.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gonzala Jarę, piłkarza Tijuanej. W 60. minucie Fabián Castillo zastąpił Júniora Sornozę. Kibice Tijuanej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Barbonę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Christian Rivera.

Chwilę później trener CD Guadalajara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Alan Torres, a murawę opuścił Jesús Molina. W 64. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Estebanowi Pavezowi z drużyny gości. Między 71. a 73. minutą, boisko opuścili piłkarze CD Guadalajara: José Macías, Uriel Antuna, na ich miejsce weszli: Oribe Peralta, Sergio Flores. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vladimira Loroñy, Fidela Martineza zajęli: Jaime Gómez, Gerson Vázquez.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Guadalajara w 80. minucie spotkania, gdy Jesús Angulo strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Oribe Peralta.

W 82. minucie w zespole Tijuanej doszło do zmiany. Miguel Sansores wszedł za Marcela Ruiza. Na siedem minut przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Gonzalo Jara, osłabiając drużynę Tijuanej. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 55. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Brayan Alexis Angulo León
 80′ 87′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Esteban Andres Pavez Suazo64′
86′ Isaac Brizuela
Marcel Alejandro Ruiz Suárez82′
 49′ Ernesto Alexis Vega Rojas
Fabián Andrés Castillo Sánchez60′
62′ Jesús Antonio Molina Granados
Christian Hernando Rivera Cuéllar60′
73′ Uriel Antuna
Fidel Martinez71′
16′ (k.) 73′ José Juan Macías Guzmán
Jordi Cortizo de la Piedra
86′ Fernando Beltrán Cruz
Luis Javier Gamíz Ávila
73′ Sergio Adrián Flores Reyes
Jaime Gómez Valencia71′
César Saúl Huerta Valera
Júnior Nazareno Sornoza Moreira60′
62′ Alan Eduardo Torres Villanueva
Gerson Romario Vázquez Ogara71′
73′ Oribe Peralta
Edgar Iván López Rodríguez
87′ Ángel Zaldívar Caviedes
Miguel Ángel Sansores Sánchez82′

Sędzia nie ukarał zawodników CD Guadalajara żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.