CD Guadalajara - Tigres 0-0. Liga meksykańska - 17. kolejka Liga MX

W pojedynku 17. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 2 maja, drużyna CD Guadalajara zremisowała z Tigres 0-0. Starcie odbyło się na Estadio AKRON w Zapopan.

17. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-05-02 00:00 | Stadion: Estadio AKRON | Arbiter: Óscar Macías Romo
CD Guadalajara
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań jedenastka CD Guadalajara wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz 15 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice CD Guadalajara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alana Torresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Jesús Angulo. Drugą połowę zespół Tigres rozpoczął w zmienionym składzie, za Jordana Sierrę wszedł Juan Sánchez.

Trener Tigres postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Raymundo Fulgencio, a murawę opuścił Leonardo Fernández. W 75. minucie w drużynie CD Guadalajara doszło do zmiany. Ángel Zaldívar wszedł za José Macíasa. W tej samej minucie za Uriela Antunę wszedł Fernando Beltrán.

W tej samej minucie Jesús Molina został zmieniony przez Sergia Floresa, a za Ernesta Vegę wszedł na boisko Cristian Calderón, co miało wzmocnić jedenastkę CD Guadalajara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ericka Ávalosa na Francisca Venegasa.

Diego Reyes
75′ Uriel Antuna
Julián Andrés Quiñones Quiñones
78′ Ernesto Alexis Vega Rojas
Guido Pizarro
75′ Jesús Antonio Molina Granados
Leonardo Cecilio Fernández López63′
46′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Andre-Pierre Gignac
75′ José Juan Macías Guzmán
Carlos Gabriel González Espínola
Raúl Manolo Gudiño Vega
Miguel René Ortega Rodríguez
Antonio Briseño Vázquez
Juan José Sánchez Purata46′
78′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
Francisco Eduardo Venegas Moreno87′
Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Raymundo de Jesús Fulgencio Román63′
75′ Fernando Beltrán Cruz
José Samuel Solís Madrigal
75′ Sergio Adrián Flores Reyes
Patrick Ogama Vendrechovski
César Saúl Huerta Valera

46′ Alan Eduardo Torres Villanueva

Oribe Peralta

75′ Ángel Zaldívar Caviedes

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół CD Guadalajara w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.