CD Guadalajara - Pumas 2-1 (2-1). Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX

1 marca na Estadio AKRON w Zapopan odbyło się starcie 8. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami CD Guadalajara i Pumasu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CD Guadalajara 2-1.

G. Torres 14'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 meczów zespół Pumasu wygrał dziewięć razy i zanotował tyle samo porażek oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pumasu w 14. minucie spotkania, gdy Gabriel Torres strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Juan Dinenno.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 28. minucie José Macías wyrównał wynik meczu. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Uriel Antuna.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Alanowi Torresowi z jedenastki gospodarzy. Była to 29. minuta starcia.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę CD Guadalajara przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Manuel Mayorga. Asystę przy golu zaliczył José Macías.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Juan Iturbe, a murawę opuścił Leonel López. W 63. minucie Facundo Waller zastąpił Carlosa Gutiérreza.

Między 63. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy CD Guadalajara: Hiram Mier, Uriel Antuna, na ich miejsce weszli: Gilberto Sepúlveda, Jesús Sánchez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriela Torresa, Erika Liry zajęli: Amaury García, Favio Álvarez. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Pumas: Johanowi Vásquezowi w 73. i Juanowi Iturbemu w 75. minucie. A trener CD Guadalajara wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fernanda Beltrána. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Jesús Angulo.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy CD Guadalajara: César Huerta, Ángel Zaldívar, a na ich miejsce weszli Ernesto Vega, José Macías.

Alan Mozo Rodríguez
63′ Hiram Ricardo Mier Alanis
Luis Fernando Quintana Vega
Antonio Briseño Vázquez
Nicolás Omar Freire
 37′ Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Johan Felipe Vásquez Ibarra73′
29′ Alan Eduardo Torres Villanueva
Leonel López González46′
73′ Uriel Antuna
Juan Pablo Vigón Cham
86′ Ernesto Alexis Vega Rojas
Erik Antonio Lira Méndez78′
Jesús Antonio Molina Granados
Facundo Federico Waller Martiarena63′
86′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Juan Ignacio Dinenno De Cara
 28′ 86′ José Juan Macías Guzmán
Gabriel Arturo Torres Tejada  14′ 68′
José Antonio Rodríguez Romero
Alex Sebastián Cruz Ramírez
Miguel Ponce
Jesús Andrés Rivas Gutiérrez
63′ Gilberto Sepúlveda López
Ángel García Hernández
86′ Fernando Beltrán Cruz
Amaury García Moreno68′
Sergio Adrián Flores Reyes
Carlos Gutiérrez Estefa63′
86′ César Saúl Huerta Valera
Bryan Mendoza Cruz
Carlos Ernesto Cisneros Barajas
Gerardo Moreno Cruz
Oribe Peralta
Jerónimo Rodríguez Guemes
73′ Jesús Enrique Sánchez García
Favio Enrique Álvarez78′
86′ Ángel Zaldívar Caviedes
Juan Manuel Iturbe46′ 75′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Pumasu przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Pumasu w drugiej połowie dokonał czterech zmian.