CD Guadalajara - Deportivo Toluca FC 2-0 (1-0). Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX

W spotkaniu 13. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 18 października, drużyna CD Guadalajara zwyciężyła z Toluca 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio AKRON w Zapopan.

R. Cisneros 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 meczów zespół Toluca wygrał 18 razy i zanotował 12 porażek oraz 16 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie Rodrigo Salinas został zmieniony przez Brandona Sartiaguina.

Niestety w 37. minucie meczu Luis García bramkarz Toluca z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Gustava Gutiérreza - rezerwowego bramkarza drużyny. Między 41. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Toluca.

Wysiłki podejmowane przez zespół CD Guadalajara w końcu przyniosły efekt bramkowy. W piątej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył César Huerta.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CD Guadalajara.

Między 50. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Od 56 minuty boisko opuścili zawodnicy CD Guadalajara: Fernando Beltrán, César Huerta, Ángel Zaldívar, Jesús Angulo, na ich miejsce weszli: Uriel Antuna, Alan Torres, Oribe Peralta, Ronaldo Cisneros. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michaela Estrady, Jose Vazqueza, Diego zajęli: Ian González, Braian Samudio, Jorge Rodríguez.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka CD Guadalajara, strzelając kolejnego gola. Zero minut później wynik na 2-0 podwyższył Ronaldo Cisneros. W zdobyciu bramki pomógł Alan Torres.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Luis Manuel García Palomera37′
55′ Carlos Ernesto Cisneros Barajas
Rodrigo Salinas Dorantes20′
50′ Gilberto Sepúlveda López
Rubens Omar Óscar Sambueza45′
56′ Fernando Beltrán Cruz
Kevin Castañeda Vargas
Sergio Adrián Flores Reyes
Alexis Pedro Canelo
90′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Diego Rigonato Rodrigues65′
74′ Ángel Zaldívar Caviedes
Jose Vazquez65′
 45′ 58′ 74′ César Saúl Huerta Valera
Jorge Alejandro Rodríguez Hernández65′
56′ 76′ Uriel Antuna
Brandon Guadalupe Sartiaguin Godoy20′ 44′
74′ Alan Eduardo Torres Villanueva
Jorge Torres Nilo
Isaac Brizuela
Pablo González Díaz
90′  90′ Ronaldo Cisneros Morell
Édgar Felipe Pardo Castro
74′ Oribe Peralta
Antonio Ríos Martínez
Jesús Enrique Sánchez García
Ian González Nieto65′
Ernesto Alexis Vega Rojas
Braian José Samudio Segovia65′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom CD Guadalajara, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Toluca dokonała pięciu zmian.