CD Guadalajara - Club León 1-1 (0-1). Liga meksykańska - Liga MX

3 grudnia na Estadio AKRON w Zapopan odbyło się starcie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami CD Guadalajara a Club León. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Club León 1-1, który wywalczył awans.

F. Navarro 38'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań jedenastka Club León wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Club León próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club León w 38. minucie spotkania, gdy Fernando Navarro strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Joel Campbell.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Club León.

Na drugą połowę drużyna CD Guadalajara wyszła w zmienionym składzie, za Fernanda Beltrána, Oribe'a Peraltę weszli Ernesto Vega, José Macías. W 52. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego José Macías. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Club León: Williamowi Tesillowi w 54. i Luisowi Montes'owi w 58. minucie. W tej samej minucie Emmanuel Gigliotti zastąpił Nicolása Sosę. Niedługo później trener CD Guadalajara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Jesús Angulo, a murawę opuścił Uriel Antuna.

W 81. minucie sędzia pokazał kartkę Andrésowi Mosquerze, piłkarzowi gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jaine Stiven Barreiro Solis
81′ Gilberto Sepúlveda López
Andrés Felipe Mosquera Guardia81′
Miguel Ponce
William José Tesillo Gutiérrez54′
Alan Eduardo Torres Villanueva
Pedro Jesús Aquino Sánchez
78′ Uriel Antuna
Ángel Israel Mena Delgado
90′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
Jean David Meneses Villarroel
Jesús Antonio Molina Granados
Luis Arturo Montes Jiménez58′
46′ Fernando Beltrán Cruz
Joel Campbell
46′ Oribe Peralta
Emmanuel Gigliotti58′
José Antonio Rodríguez Romero
Alfonso Blanco Antúnez
Juan de Dios Aguayo Moreno
Gil Giovanni Burón Morales
81′ Antonio Briseño Vázquez
Juan Ignacio González Ibarra
José Antonio Madueña López
Pedro Hernández García
90′ Luis Alejandro Olivas Salcedo
Fidel Daniel Ambríz González
78′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
José Iván Rodríguez Rebollar
Óscar Uriel Macías Mora
Jesse Zamudio García
Ronaldo Cisneros Morell
José de Jesús Godínez Navarro
46′  52′ (k.) José Juan Macías Guzmán
Iván Fernando Ochoa Chávez
46′ Ernesto Alexis Vega Rojas
Nicolás Sosa Sánchez58′

Przewaga jedenastki Club León w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników CD Guadalajara żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Jedenastka CD Guadalajara w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.