CD Guadalajara - Club America 1-0 (0-0). Liga meksykańska - Liga MX

26 listopada na Estadio AKRON w Zapopan odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami CD Guadalajara a Clubu América. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem CD Guadalajara 1-0, który wywalczyła awans.

C. Calderón 81'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 starcia jedenastka Clubu América wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Santiago Cáseres z Clubu América. Była to 36. minuta starcia.

W 52. minucie kartkę dostał Jorge Sánchez z zespołu gości. Chwilę później trener CD Guadalajara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Oribe Peralta, a murawę opuścił Ángel Zaldívar.

W 55. minucie Fernando Beltrán zastąpił Cristiana Calderóna. Kibice Clubu América nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fernanda Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Santiago Cáseres. W 73. minucie w drużynie CD Guadalajara doszło do zmiany. Alan Torres wszedł za Jesúsa Angula.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Oribe Peralta, piłkarz CD Guadalajara.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Cristian Calderón dla zespołu CD Guadalajara. Bramka padła w tej samej minucie. W 83. minucie Jesús Escoboza został zmieniony przez Andrésa Ibargüena, a za Luisa Fuentesa wszedł na boisko Paul Aguilar, co miało wzmocnić drużynę Clubu América. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Uriela Antunę na Antonia Briseña.

W doliczonej czwartej minucie meczu sędzia pokazał kartkę Andrésowi Ibargüenowi, zawodnikowi gości.

Richard Rafael Sánchez Guerrero
55′ Fernando Beltrán Cruz
Jorge Eduardo Sánchez Ramos52′
Isaac Brizuela
Santiago Cáseres36′ 70′
84′ Uriel Antuna
Jesús Alonso Escoboza Lugo83′
Jesús Antonio Molina Granados
Giovani dos Santos63′
73′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Henry Josué Martín Mex70′
54′ Ángel Zaldívar Caviedes
Francisco Sebastián Córdova Reyes
José Antonio Rodríguez Romero
Óscar Francisco Jiménez Fabela
84′ Antonio Briseño Vázquez
Paul Aguilar83′
55′  81′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
Nicolás Benedetti Roa70′
73′ Alan Eduardo Torres Villanueva
Sergio Ismael Díaz Velázquez
Adrián Eduardo Villalobos Orozco
Andrés Felipe Ibargüen García83′ 90′
Ronaldo Cisneros Morell
Alfonso Emilio Sánchez Castillo
54′ 79′ Oribe Peralta
Federico Sebastián Viñas Barboza63′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze CD Guadalajara obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka CD Guadalajara w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.