CD Guadalajara - Club America 0-3 (0-1). Liga meksykańska - 11. kolejka Liga MX

W meczu 11. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 15 marca, zespół CD Guadalajara przegrał z Clubem América 0-3 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio AKRON w Zapopan.

S. Córdova 79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania zespół Clubu América wygrał 17 razy i zanotował 16 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Antonia Briseña z CD Guadalajara, a w 36. minucie Jorge Sáncheza z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clubu América w 45. minucie spotkania, gdy Henry Martín zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Richard Sánchez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Clubu América.

Drugą połowę drużyna CD Guadalajara rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fernanda Beltrána wszedł Cristian Calderón. Trener CD Guadalajara wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ángela Zaldívara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Uriel Antuna.

W 62. minucie Manuel Mayorga został zmieniony przez Jesúsa Sáncheza. W tej samej minucie w zespole CD Guadalajara doszło do zmiany. Miguel Ponce wszedł za José Macíasa. Po chwili trener Clubu América postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Leonardo Suárez, a murawę opuścił Mauro Laínez.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Miguel Ponce osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Henry Martín z Clubu América. Sytuację bramkową stworzył Sebastián Cáceres.

Prawie natychmiast Francisco Córdova wywołał eksplozję radości wśród kibiców Clubu América, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie meczu. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Francisco Córdova z Clubu América. Była to 81. minuta pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Sebastián Enzo Cáceres Ramos
17′ Antonio Briseño Vázquez
Víctor Emanuel Aguilera
62′ Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Luis Fernando Fuentes Vargas
46′ Fernando Beltrán Cruz
Richard Rafael Sánchez Guerrero
Ernesto Alexis Vega Rojas
Francisco Sebastián Córdova Reyes  79′ 81′ 86′
46′ Uriel Antuna
Mauro Alberto Laínez Leyva71′
Jesús Antonio Molina Granados
Pedro Jesús Aquino Sánchez87′
87′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Álvaro Fidalgo Fernández
62′ José Juan Macías Guzmán
Henry Josué Martín Mex  45′, 75′ 82′
José Antonio Rodríguez Romero
Óscar Francisco Jiménez Fabela
46′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
Bryan Colula Alarcón86′
Luis Alejandro Olivas Salcedo
Santiago Naveda Lara87′
62′ 72′ Miguel Ponce
Jordan Jesús Silva Díaz
87′ Sergio Adrián Flores Reyes
Giovani dos Santos
62′ Jesús Enrique Sánchez García
Roger Beyker Martínez Tobinson86′
46′ Ángel Zaldívar Caviedes
Federico Sebastián Viñas Barboza82′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom CD Guadalajara w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.