CD Guadalajara - CF Pachuca 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX

19 września na Estadio AKRON w Zapopan odbyło się spotkanie 9. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami CD Guadalajara i Pachucej. Mecz zakończył się zwycięstwem CD Guadalajara 1-0.

Jesús Ricardo Angulo 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków jedenastka Pachucej wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz 12 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W drugiej minucie doliczonego czasu Yairo Moreno został zastąpiony przez Matíasa Catalána.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jorge Hernández z drużyny gości. Była to 45. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Antoniowi Briseñowi, piłkarzowi CD Guadalajara. Trener Pachucej postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Francisca Figueroa i na pole gry wprowadził napastnika Romaria Ibarrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w jedenastce Pachucej doszło do zmiany. Nicolás Ibáñez wszedł za Avilésa Hurtadę. W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Víctorowi Guzmánowi z Pachucej. Po chwili trener CD Guadalajara postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Carlosa Cisnerosa wszedł Cristian Calderón, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi CD Guadalajara utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi CD Guadalajara udało się strzelić gola i wygrać.

W 75. minucie Luis Olivas został zmieniony przez Jesúsa Sáncheza, a za Isaaca Brizuelę wszedł na boisko Fernando Beltrán, co miało wzmocnić jedenastkę CD Guadalajara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Víctora Guzmána na Hárolda Mosquerę.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Jesús Angulo dla drużyny CD Guadalajara. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Cristian Calderón.

Kevin Nahin Álvarez Campos
48′ 54′ Antonio Briseño Vázquez
Gustavo Daniel Cabral Cáceres
75′ Luis Alejandro Olivas Salcedo
Oscar Fabián Murillo Murillo
Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Yairo Yesid Moreno Berrío45′
Alan Eduardo Torres Villanueva
Erick Daniel Sánchez Ocegueda
75′ Isaac Brizuela
Víctor Alfonso Guzmán Guzmán65′ 84′
Uriel Antuna
Jorge Daniel Hernández Govea45′
46′ Jesús Antonio Molina Granados
Francisco Antonio Figueroa Díaz59′
 89′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Roberto Carlos De La Rosa González
74′ Carlos Ernesto Cisneros Barajas
Avilés Hurtado Herrera59′
Miguel Jiménez Ponce
Carlos Agustín Moreno Luna
74′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
Daniel Alonso Aceves Patiño
54′ Hiram Ricardo Mier Alanis
Matías Ezequiel Catalán45′
75′ Fernando Beltrán Cruz
Romario Andrés Ibarra Mina59′
46′ Oribe Peralta
Nicolás Alejandro Ibáñez59′
75′ Jesús Enrique Sánchez García
Ismael Sosa

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Pachucej wymieniła czterech graczy.