CD Guadalajara - Atlético San Luis 1-2 (0-1). Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

W meczu 1. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 25 lipca, drużyna CD Guadalajara przegrała z Atlético San Luis 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio AKRON w Zapopan.

A. Bareiro 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół CD Guadalajara wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Atlético San Luis otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Jesús Piñuelas. Przy zdobyciu bramki asystował Adam Bareiro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlético San Luis.

Na drugą połowę jedenastka CD Guadalajara wyszła w zmienionym składzie, za Sergia Floresa wszedł José Godínez.

Zespół CD Guadalajara ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Adam Bareiro.

W 68. minucie Jesús Sánchez został zmieniony przez Alejandra Organistę. W 79. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Ángel Zaldívar. Po chwili trener Atlético San Luis postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika José Lozana wszedł Emmanuel García, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Andrés Eduardo Sánchez Rodríguez
68′ Jesús Enrique Sánchez García
Ricardo Chávez Soto
Antonio Briseño Vázquez
Jesús Fernando Piñuelas Sandoval  12′
Luis Alejandro Olivas Salcedo
Jair Alberto Díaz Vázquez
68′ Miguel Ponce
José Guadalupe Hernández Clemente
Isaac Brizuela
Unai Bilbao Arteta
46′ Sergio Adrián Flores Reyes
Javier Güemez López
79′ Carlos Ernesto Cisneros Barajas
José Rivaldo Lozano Silva85′
Alan Eduardo Torres Villanueva
Juan Manuel Sanabria Magole
 79′ (k.) Ángel Zaldívar Caviedes
Adam Fernando Bareiro Gamarra  65′ 79′
68′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
Germán Berterame
Raúl Manolo Gudiño Vega
Diego Urtiaga Ramírez
Juan de Dios Aguayo Moreno
Emmanuel García Vaca85′
68′ Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
Jhon Fredy Duque Arias
Jesús Gilberto Orozco Chiquete
Efraín Orona Zavala
César Saúl Huerta Valera
Luis Angel Calzadilla Santillán
68′ Deivoon Magaña
Juan David Castro Ruiz
Jesús Antonio Molina Granados
Salvador González González
68′ Alejandro Organista Orozco
Andrés Vombergar79′
46′ José de Jesús Godínez Navarro

79′ Oribe Peralta

Przewaga drużyny CD Guadalajara w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna CD Guadalajara w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.