Atlético San Luis - Tijuana 4-1 (3-1). Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX

17 września na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím odbył się pojedynek 9. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlético San Luis i Tijuanej. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético San Luis 4-1.

9. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-09-17 03:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: Óscar Mejía García
L. Rodríguez 45'

Już w pierwszych minutach zespół Tijuanej próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 26. minucie arbiter pokazał kartkę Ricardowi Chávezowi z jedenastki gospodarzy.

W 30. minucie Brayan Angulo został zmieniony przez Sebastiána Yáñeza.

Wysiłki podejmowane przez zespół Atlético San Luis w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Germán Berterame.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético San Luis w 40. minucie spotkania, gdy Germán Berterame zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał José Lozano.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Tijuana: Yonatthanowi Rakowi w 43. i Maurowi Manotasowi w 45. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Germán Berterame z Atlético San Luis.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W piątej minucie doliczonego czasu bramkę pocieszenia zdobył Lucas Rodríguez. W zdobyciu bramki pomógł Mauro Manotas.

Na drugą połowę drużyna Tijuanej wyszła w zmienionym składzie, za Josué Domíngueza, Marcela Ruiza weszli Miguel Sansores, Eryc Castillo. Także w jedenastce Atlético San Luis w czasie przerwy zaszły zmiany, za Ricarda Cháveza wszedł Emmanuel García.

Niedługo później Facundo Waller wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético San Luis, strzelając kolejnego gola w 53. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Germána Berteramego.

W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Emmanuela Garcíę z Atlético San Luis, a w 77. minucie Miguela Sansoresa z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Jonathan Emmanuel Orozco Domínguez
26′ 46′ Ricardo Chávez Soto
Brayan Alexis Angulo León30′
 37′, 40′, 45′ (k.) 76′ Germán Berterame
Josué Misael Domínguez González46′
83′ Juan Manuel Sanabria Magole
Marcel Alejandro Ruiz Suárez46′
76′ José Rivaldo Lozano Silva
Christian Hernando Rivera Cuéllar
 53′ Facundo Federico Waller Martiarena
Lucas Ariel Rodríguez  45′
Javier Güemez López
Esteban Andres Pavez Suazo
83′ Andrés Vombergar
Mauro Andrés Manotas Páez45′ 63′
Andrés Eduardo Sánchez Rodríguez
Benny Díaz Jáuregui
46′ 64′ Emmanuel García Vaca
Rodrigo Parra Vázquez
Leonardo Henriques Coelho
Sebastián Yáñez Meléndez30′
83′ Jhon Fredy Duque Arias
David Matías Barbona
José Guadalupe Hernández Clemente
Jordi Cortizo de la Piedra
Héctor Alejandro Mascorro López
Luis Javier Gamíz Ávila
76′ Zahid Yibram Muñoz Lopez
Fidel Martinez63′
83′ Adam Fernando Bareiro Gamarra
Eryc Leonel Castillo Arroyo46′
76′ Luis Angel Calzadilla Santillán
Cristian Jonatan Ortiz
Juan David Castro Ruiz
Miguel Ángel Sansores Sánchez46′ 77′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Tijuanej. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Tijuanej wymieniła czterech zawodników.