Atlético San Luis - Tijuana 2-2 (1-2). Liga meksykańska - 5. kolejka Liga MX

W meczu 5. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 5 lutego, zespół Atlético San Luis zremisował z Tijuaną 2-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím.

5. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-05 02:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
F. Martínez 22',32'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka gospodarzy pokazała swoją wyższość. W trzeciej minucie Juan Castro dał prowadzenie swojej drużynie.

Zawodnicy Tijuanej odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Fidel Martinez. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Tijuanej przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy Fidel Martinez po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-2. Sytuację bramkową stworzył David Barbona.

Kibice Tijuanej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jaime Gómeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Gonzalo Jara. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Tijuana: Vladimirowi Loroñie w 58. i Jaime Gómezowi w 60. minucie. W tej samej minucie Juan Castro został zastąpiony przez Lucasa Passeriniego.

Trener Atlético San Luis postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Javiera Güemeza i na pole gry wprowadził napastnika Luisa Gallegosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 66. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Tijuanej: Fidel Martinez, David Barbona, Júnior Sornoza, Mauro Manotas, na ich miejsce weszli: Miguel Sansores, Marcel Ruiz, Luis Gamíz, Fabián Castillo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Damiána Batalliniego, Jhona Duque'a zajęli: Pablo Barrera, Jorge Sánchez. Od 68. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Drużyna Atlético San Luis wyrównała wynik meczu. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Luis Gallegos.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Jonathan Emmanuel Orozco Domínguez68′
89′ Ricardo Chávez Soto
Brayan Alexis Angulo León
60′ Javier Güemez López
David Matías Barbona67′
 3′ 60′ Juan David Castro Ruiz
Christian Hernando Rivera Cuéllar
83′ Jhon Fredy Duque Arias
Esteban Andres Pavez Suazo
Germán Berterame
Júnior Nazareno Sornoza Moreira82′
Nicolás Alejandro Ibáñez
Mauro Andrés Manotas Páez82′
76′ Damián Iván Batallini
Jaime Gómez Valencia43′ 60′
83′ Jorge Alberto Sánchez López
Marcel Alejandro Ruiz Suárez67′
76′ Pablo Edson Barrera Acosta
Gerson Romario Vázquez Ogara
60′  90′ 70′ Luis Felipe Gallegos Leiva
Jesús Alan Vega Grijalva
60′ 90′ Lucas Giuliano Passerini
Edgar Iván López Rodríguez
Diego Iván Pineda Juárez
Miguel Ángel Sansores Sánchez66′ 90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Atlético San Luis dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Tijuanej dokonał pięciu zmian.