Atlético San Luis - Querétaro FC 1-1 (1-0). Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX

3 sierpnia na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím odbył się pojedynek 2. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlético San Luis i Querétaro. Mecz zakończył się remisem 1-1.

2. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-08-03 04:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
Atlético San Luis
Querétaro FC
1
1
J. Lozano 3'
N. Sosa 62'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Atlético San Luis trafiła do bramki rywala. W trzeciej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się José Lozano.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ricardowi Chávezowi z zespołu gospodarzy. Była to 23. minuta spotkania. W 25. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bryan Olivera osłabiając tym samym drużynę Querétaro. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlético San Luis.

Na drugą połowę drużyna Atlético San Luis wyszła w zmienionym składzie, za Jaira Díaza wszedł Léo Coelho. Trener Querétaro postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Osvalda Martineza i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Barrerę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 59. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Juanowi Mezie z Querétaro. W 60. minucie José Lozano został zastąpiony przez Luisa Calzadillę. Chwilę później trener Atlético San Luis postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika José Hernándeza wszedł Emmanuel García, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Atlético San Luis nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

Zawodnicy Querétaro otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie wynik ustalił Nicolás Sosa. Sytuację bramkową stworzył Kevin Ramírez.

Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atlético San Luis: Ricardo Chávez, Jesús Piñuelas, na ich miejsce weszli: Ricardo Alba, Juan Castro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicolása Sosy, Kevina Ramíreza zajęli: Luis Madrigal, Erik Vera. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Washingtona Aguerrego, piłkarza Querétaro. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Washington Omar Aguerre Lima81′
23′ 75′ Ricardo Chávez Soto
Juan Pablo Meza Tepezano59′
86′ Jesús Fernando Piñuelas Sandoval
Maximiliano Perg Schneider
46′ Jair Alberto Díaz Vázquez
José Alexis Doldán Aquino
62′ José Guadalupe Hernández Clemente
Areli Betsiel Hernández Huerta
Unai Bilbao Arteta
Kevin Federik Ramírez Dutra84′
 3′ 60′ José Rivaldo Lozano Silva
Ricardo Díaz Quirarte
62′ Emmanuel García Vaca
Aristeo García Moreno
46′ Leonardo Henriques Coelho
Manuel Viniegra García
75′ Ricardo Alba
Pablo Edson Barrera Acosta56′
60′ Luis Angel Calzadilla Santillán
Ronaldo Joel González García
86′ Juan David Castro Ruiz
Luis Guillermo Madrigal Gutiérrez80′

José Alfredo Ramírez Espino

Przewaga zespołu Atlético San Luis w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Zespół Atlético San Luis zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gości dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Atlético San Luis w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.