Atlético San Luis - Pumas 0-1 (0-0). Liga meksykańska - 12. kolejka Liga MX

21 marca na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím odbył się pojedynek 12. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlético San Luis i Pumasu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pumasu 1-0.

12. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-21 00:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: Marco Antonio Ortíz Nava
Atlético San Luis
Pumas de la Universidad de Mexico
0
1
J. Dinenno 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Pumasu wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartką został ukarany Carlos Gutiérrez, piłkarz gości.

W 24. minucie Luis Quintana zastąpił Gerarda Morena. W 34. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Gerardowi Morenowi z drużyny gości. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luis Gallegos osłabiając tym samym zespół Atlético San Luis.

W 51. minucie żółtą kartkę dostał Dionicio Escalante, zawodnik Atlético San Luis. Kibice Pumasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Facunda Wallera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gabriel Torres. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Między 71. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Atlético San Luis. W 71. minucie Favio Álvarez został zmieniony przez Ángela Garcíę, co miało wzmocnić drużynę Pumasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Castro na Federica Gina.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Juan Dinenno dla zespołu Pumasu. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Atlético San Luis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Lucas Passerini, a murawę opuścił Pablo Barrera.

Jesús Andrés Rivas Gutiérrez
80′ Juan Manuel Izquierdo Viana
Luis Fernando Quintana Vega24′
Ramiro Gabriel González Hernández
Nicolás Omar Freire
51′ Dionicio Manuel Escalante Moreno
Jerónimo Rodríguez Guemes
Camilo Sebastián Mayada Mesa
Carlos Gutiérrez Estefa9′
75′ Juan David Castro Ruiz
Juan Pablo Vigón Cham
Javier Güemez López
Favio Enrique Álvarez71′
84′ Pablo Edson Barrera Acosta
Erik Antonio Lira Méndez
72′ Nicolás Alejandro Ibáñez
Juan Ignacio Dinenno De Cara  82′ (k.)
71′ Damián Iván Batallini
Amaury García Moreno
75′ Federico Gino Acevedo Fagúndez
Leonel López González
Jorge Alberto Sánchez López
Bryan Mendoza Cruz
45′ Luis Felipe Gallegos Leiva
Gerardo Moreno Cruz24′ 34′
84′ Lucas Giuliano Passerini
Facundo Federico Waller Martiarena54′
Diego Iván Pineda Juárez
Juan Manuel Iturbe

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Atlético San Luis otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Atlético San Luis w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.