Atlético San Luis - Deportivo Toluca FC 0-0. Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX

W pojedynku 10. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 6 marca, jedenastka Atlético San Luis zremisowała z Toluca 0-0. Mecz odbył się na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím.

10. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-06 02:30 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: Fernando Hernández Gómez
Atlético San Luis
Deportivo Toluca FC
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Toluca wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miguela Barbieriego z Toluca, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Ricarda Cháveza z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Toluca rozpoczęła w zmienionym składzie, za Raúla Lópeza wszedł Rodrigo Salinas. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Toluca: Claudiowi Baezie w 59. i Kevinowi Castañedzie w 63. minucie.

W 71. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Toluca. W 74. minucie w drużynie Atlético San Luis doszło do zmiany. Dionicio Escalante wszedł za Ricarda Cháveza. Chwilę później trener Toluca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł João Plata, a murawę opuścił Kevin Castañeda.

W 82. minucie Enrique Triverio zastąpił Michaela Estradę. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Atlético San Luis doszło do zmiany. Federico Gino wszedł za Juana Castro.

Jorge Torres Nilo
45′ 74′ Ricardo Chávez Soto
Diego Rigonato Rodrigues
84′ Juan David Castro Ruiz
Jorge Alejandro Rodríguez Hernández
74′ Dionicio Manuel Escalante Moreno
Rodrigo Salinas Dorantes46′
84′ Federico Gino Acevedo Fagúndez
Paolo Yrizar Martín del Campo

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Atlético San Luis dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Toluca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.