Atlético San Luis - CSyD Atlas de Guadalajara 2-6 (0-4). Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX

W spotkaniu 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 25 października, drużyna Atlético San Luis przegrała wysoko z Atlasem 2-6 (0-4). Starcie odbyło się na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-10-25 02:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
L. Reyes 74'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Hugo Nervo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlasu , strzelając gola w 10. minucie pojedynku. Asystę zanotował Luis Reyes.

Zespół Atlético San Luis ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił ponownie w 29. minucie Hugo Nervo. Przy strzeleniu gola asystował Ían Torres.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 32. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Julio Furch. Asystę zaliczył Julián Quiñones.

Trener Atlético San Luis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jhona Duque'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Juan Castro. Posunięcie trenera było słuszne. Jhona Duque'a strzelił gola w 80. minucie spotkania. W 41. minucie za Léo Coelha wszedł Juan Sanabria.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlasu w 45. minucie spotkania, gdy Julián Quiñones zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Ían Torres.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Germán Berterame. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Juana Sanabrii.

W 61. minucie kartkę otrzymał Ricardo Chávez z Atlético San Luis. Chwilę później trener Atlasu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ángela Márqueza. Na boisko wszedł Edgar Zaldivar, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlasu w 70. minucie spotkania, gdy Ían Torres strzelił piątego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlasu w 74. minucie spotkania, gdy Luis Reyes zdobył szóstą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Diego Barbosa.

Między 78. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlético San Luis: Emmanuel García, Damián Batallini, na ich miejsce weszli: José Lozano, Efraín Orona. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Íana Torresa, Luisa Reyesa zajęli: Jonathan Herrera, Aníbal Chalá.

Zawodnicy Atlético San Luis szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 10 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Jhon Duque. Przy strzeleniu gola pomógł José Lozano.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Franco Troyansky, José Abella, a na ich miejsce weszli Julián Quiñones, Diego Barbosa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-6.

Camilo Vargas
41′ Leonardo Henriques Coelho
Diego Armando Barbosa Zaragoza82′
Jesús Fernando Piñuelas Sandoval
Anderson Santamaría Bardales
Unai Bilbao Arteta
Jesús Alberto Angulo Uriarte
61′ Ricardo Chávez Soto
Luis Ricardo Reyes Moreno  74′ 78′
Javier Güemez López
Hugo Martín Nervo  10′, 29′
41′ Juan David Castro Ruiz
Ían Jairo Misael Torres Ramírez  70′ 78′
79′ Emmanuel García Vaca
Ángel Jeremy Márquez Castañeda62′
79′ Damián Iván Batallini
Aldo Paul Rocha González
Andrés Vombergar
Julio César Furch  32′
 57′ Germán Berterame
Julián Andrés Quiñones Quiñones  45′ 82′
Andrés Eduardo Sánchez Rodríguez
José Santiago Hernández García
41′  80′ Jhon Fredy Duque Arias
José Javier Abella Fanjul82′
79′ Efraín Orona Zavala
Gaddi Axel Aguirre Ledesma
David Rodríguez Uribe
Aníbal Hernán Chalá Ayoví78′
41′ Juan Manuel Sanabria Magole
Gonzalo Maroni
Ricardo Alba
Edyairth Alberto Ortega Alatorre
Luis Angel Calzadilla Santillán
Edgar Zaldivar Valverde62′
79′ José Rivaldo Lozano Silva
Bryan Eduardo Garnica Cortéz

Jonathan Ozziel Herrera Morales78′

Franco Troyansky82′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Atlético San Luis przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Atlasu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.