Atlético San Luis - Club Santos Laguna 1-0 (1-0). Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX

W meczu 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 19 lutego, drużyna Atlético San Luis wygrała z Santos Laguna 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím.

7. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-19 04:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: Adonai Escobedo González
Atlético San Luis
Club Santos Laguna
1
0
N. Ibáñez 15'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Santos Laguna wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Atlético San Luis zdobył Nicolás Ibáñez w 15. minucie. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Damián Batallini.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtymi kartkami Rodriga Noyę z Atlético San Luis i Carlosa Aceveda, Santiago Muñoza z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlético San Luis.

W 56. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Juanowi Oterze z drużyny gości. Po chwili trener Atlético San Luis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Jorge Sánchez, a murawę opuścił Juan Castro.

W 67. minucie żółtą kartką został ukarany Ramiro González, piłkarz Atlético San Luis. W 69. minucie Ignacio Jeraldino został zmieniony przez Jesúsa Oceja. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Santos Laguna doszło do zmiany. Andrés Ibargüen wszedł za Carlosa Orrantíę.

W 76. minucie żółtą kartkę otrzymał Ronaldo Prieto z Santos Laguna. Kibice Santos Laguna nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eduarda Aguirre'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Santiago Muñóz. W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jesúsa Oceja z Santos Laguna, a w 89. minucie Diego Pinedę z drużyny przeciwnej.

W doliczonej drugiej minucie starcia czerwone kartki dostali: Diego Pineda (po drugiej żółtej) z Atlético San Luis oraz Felix Torres z Santos Laguna. W drugiej połowie nie padły gole.

Carlos Emilio Orrantía Treviño74′
34′ Rodrigo Javier Noya García
Felix Eduardo Torres Caicedo90′
67′ Ramiro Gabriel González Hernández
Matheus Dória Macedo
Ricardo Chávez Soto
Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez76′
66′ Juan David Castro Ruiz
Fernando Gorriarán Fontes
83′ Luis Felipe Gallegos Leiva
Juan Ferney Otero Tovar56′
Javier Güemez López
Omar Antonio Campos Chagoya
81′ Germán Berterame
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
 15′ Nicolás Alejandro Ibáñez
Hugo Isaac Rodríguez De La O
83′ Jesús Fernando Piñuelas Sandoval
David Alfredo Andrade Gómez
Jhon Fredy Duque Arias
Edgar Games González
Pablo César López Martínez
Jesús Antonio Isijara Rodríguez
66′ Jorge Alberto Sánchez López
Adrián Lozano Magallanes
Pablo Edson Barrera Acosta
Jesús Alberto Ocejo Zazueta69′ 87′
Lucas Giuliano Passerini
Eduardo Daniel Aguirre Lara81′
81′ 89′ 90′ Diego Iván Pineda Juárez
Andrés Felipe Ibargüen García74′

Przewaga drużyny Santos Laguna w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Atlético San Luis, natomiast piłkarzom gości pokazał pięć żółtych oraz jedną czerwoną.