Atletico San Luis - Club Leon Futbol Club 1-2 (0-1). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Liga MX, który rozegrany został 4 lipca, zespół Atletico San Luis przegrał z Leonami 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Alfonso Lastras Ramirez.

W  meczu 1. kolejki  Liga MX, który rozegrany został 4 lipca, zespół Atletico San Luis przegrał  z Leonami  1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Alfonso Lastras Ramirez.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Leon wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie William Tesillo został zmieniony przez Paula Bellona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leon w 36. minucie spotkania, gdy Federico Martinez strzelił pierwszego gola. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Lucas Di Yorio z Leon. Była to 45. minuta starcia.

W 45. minucie w drużynie Atletico San Luis doszło do zmiany. Vitinho wszedł za Andresa Iniestrę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Leon.

Między 59. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Atletico San Luis: Facundo Waller, Javier Guemez, Aldo Cruz, Ricardo Chavez, na ich miejsce weszli: Rubens Sambueza, Rodrigo Dourado, Emmanuel Garcia, Juan Martinez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jose Rodrigueza, Osvalda Rodrigueza, Victora Davili, Federica Martineza zajęli: Jose Alvarado, Oscar Villa, Luis Montes, Fidel Ambriz.

W 78. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Leon Byron Castillo.

Zawodnicy Leon odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Lucas Di Yorio.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Atletico San Luis żadną kartką, natomiast zawodnikom Leon przyznał jedną żółtą.