Atletico San Luis - Club de Futbol Universidad Nacional A. C. 3-2 (1-2). Liga - 9. kolejka

W starciu 9. kolejki Liga MX, które rozegrane zostało 19 sierpnia, zespół Atletico San Luis wygrał z UNAM Pumas 3-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na Estadio Alfonso Lastras Ramirez.

W  starciu 9. kolejki  Liga MX, które rozegrane zostało 19 sierpnia, zespół Atletico San Luis wygrał  z UNAM Pumas  3-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na Estadio Alfonso Lastras Ramirez.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół Atletico San Luis wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico San Luis: Rodrigowi Douradowi w 2. i Ricardowi Chavezowi w piątej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UNAM Pumas w szóstej minucie spotkania, gdy Eduardo Salvio strzelił z karnego pierwszego gola.

Zespół Atletico San Luis ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna UNAM Pumas, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił po raz drugi w 23. minucie Eduardo Salvio. Przy strzeleniu gola pomógł Higor Meritao. W 31. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Abel Hernandez.

W 33. minucie sędzia przyznał kartkę Daniemu Alvesowi z UNAM Pumas. W 35. minucie Eduardo Salvio został zmieniony przez Cesara Huertę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Dioga, zawodnika UNAM Pumas.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie Abel Hernandez wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Ricardo Chavez.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Atletico San Luis przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie Abel Hernandez hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-2.

W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Abla Hernandeza z Atletico San Luis, a w 68. minucie Jorge'a Ruvalcabę z drużyny przeciwnej. Między 62. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico San Luis: Vitinho, Luis Leon, Jhon Murillo, Abel Hernandez, na ich miejsce weszli: Juan Sanabria, Ramon Juarez, Juan Castro, Sabin Merino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gustava Del Pretego, Marca Garcii, Pabla Bennevenda zajęli: Juan Dinenno, Jorge Ruvalcaba, Carlos Gutierrez. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Atletico San Luis. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy UNAM Pumas obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.