Atlético San Luis - Club America 0-1 (0-0). Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX

17 października na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím odbyło się starcie 13. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlético San Luis i Clubu América. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Clubu América 1-0.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-10-17 02:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: Diego Montaño Robles
Atlético San Luis
Club America
0
1
R. Martínez 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Clubu América wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ricarda Cháveza z Atlético San Luis, a w 43. minucie Nicolása Benedettiego z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Clubu América wyszła w zmienionym składzie, za Nicolása Benedettiego wszedł Francisco Córdova. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético San Luis: Jesúsowi Piñuelasowi w 61. i Jairowi Díazowi w 63. minucie.

W 67. minucie Álvaro Fidalgo został zastąpiony przez Rogera Martíneza.

Zespołowi Clubu América w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już pięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W doliczonej siódmej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Roger Martínez. Sytuację bramkową stworzył Henry Martín.

Guillermo Ochoa
61′ Jesús Fernando Piñuelas Sandoval
Miguel Layun
63′ Jair Alberto Díaz Vázquez
Bruno Amílcar Valdez Rojas
Unai Bilbao Arteta
Sebastián Enzo Cáceres Ramos
17′ Ricardo Chávez Soto
Luis Fernando Fuentes Vargas
Javier Güemez López
Mario Humberto Osuna Pereznuñez
Juan David Castro Ruiz
Nicolás Benedetti Roa43′ 46′
70′ José Rivaldo Lozano Silva
Mauro Alberto Laínez Leyva78′
76′ Damián Iván Batallini
Fernando Madrigal González
Andrés Vombergar
Álvaro Fidalgo Fernández67′
75′ Juan Manuel Sanabria Magole
Jordan Jesús Silva Díaz
75′ Jhon Fredy Duque Arias
Pedro Jesús Aquino Sánchez
70′ José Guadalupe Hernández Clemente
Roger Beyker Martínez Tobinson67′  90′
76′ Luis Angel Calzadilla Santillán
Federico Sebastián Viñas Barboza

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Clubu América pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.