Atlético San Luis - CD Guadalajara 3-1 (2-0). Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX

W starciu 3. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 22 stycznia, jedenastka Atlético San Luis zwyciężyła z CD Guadalajara 3-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím.

3. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-22 04:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: Eduardo Galván Basulto
J. Macías 69'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół CD Guadalajara wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético San Luis w siódmej minucie spotkania, gdy Ramiro González strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Pablo Barrera.

W 21. minucie kartką został ukarany Jesús Sánchez, zawodnik gości. W 27. minucie Jesús Sánchez zastąpił Antonia Briseña.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Atlético San Luis, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolás Ibáñez. Asystę przy golu zaliczył Ricardo Chávez.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético San Luis: Jesúsowi Piñuelasowi w 35. minucie i Juanowi Castro w pierwszej minucie doliczonego czasu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Atlético San Luis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Germána Berteramego wszedł Damián Batallini. Także zespół CD Guadalajara wyszedł w zmienionym składzie, za Alana Torresa wszedł José Macías.

W 62. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nicolás Ibáñez z Atlético San Luis. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 66. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Nicolásowi Ibáñezowi i Hiramowi Mierowi.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CD Guadalajara doszło do zmiany. Ángel Zaldívar wszedł za Hirama Miera. W tej samej minucie trener CD Guadalajara postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jesús Angulo, a murawę opuścił Cristian Calderón. W 69. minucie w zespole CD Guadalajara doszło do zmiany. Manuel Mayorga wszedł za Miguela Poncego.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę pocieszenia zdobył José Macías. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Jesús Angulo.

W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antonia Briseña z CD Guadalajara, a w 77. minucie Damiána Batalliniego z drużyny przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Atlético San Luis doszło do zmiany. Jorge Sánchez wszedł za Juana Castro. Kibice Atlético San Luis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Diego Pinedę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Pablo Barrera.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Jesús Enrique Sánchez García21′ 27′
35′ Jesús Fernando Piñuelas Sandoval
Hiram Ricardo Mier Alanis66′ 68′
 7′ Ramiro Gabriel González Hernández
Gilberto Sepúlveda López
Dionicio Manuel Escalante Moreno
Miguel Ponce69′
45′ 71′ Juan David Castro Ruiz
Isaac Brizuela
Jhon Fredy Duque Arias
Jesús Antonio Molina Granados
Javier Güemez López
Cristian Yonathan Calderón Del Real68′
88′ Pablo Edson Barrera Acosta
Alan Eduardo Torres Villanueva46′
 28′, 62′ (k.) 66′ Nicolás Alejandro Ibáñez
Uriel Antuna
46′ Germán Berterame
Fernando Beltrán Cruz
71′ Jorge Alberto Sánchez López
Sergio Adrián Flores Reyes
46′ 77′ Damián Iván Batallini
César Saúl Huerta Valera
Luis Felipe Gallegos Leiva
José Juan Macías Guzmán46′  69′
Lucas Giuliano Passerini
Oribe Peralta
88′ Diego Iván Pineda Juárez
Ángel Zaldívar Caviedes68′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Atlético San Luis, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka Atlético San Luis w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.