Atlas - Tijuana 1-0 (1-0). Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX

W starciu 13. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 4 kwietnia, zespół Atlasu wygrał z Tijuaną 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Jalisco w Guadalajarze.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-04 01:00 | Stadion: Estadio Jalisco | Arbiter: Jorge Antonio Pérez Durán
CSyD Atlas de Guadalajara
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
1
0
A. Ibarra 11'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Atlasu wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Esteban Pavez z Tijuanej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Alex Ibarra dla drużyny Atlasu. Bramka padła w tej samej minucie. W 25. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Atlasu.

W 37. minucie kartkę dostał Anderson Santamaría, zawodnik Atlasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlasu.

Na drugą połowę jedenastka Tijuanej wyszła w zmienionym składzie, za Miguela Sansoresa wszedł Fidel Martinez. Niestety w 60. minucie meczu Jonathan Orozco bramkarz Tijuanej z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Benny'ego Díaza - rezerwowego bramkarza drużyny.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę otrzymał Víctor Malcorra z zespołu gospodarzy. W 61. minucie Jaime Gómez zastąpił Vladimira Loroñę. A kibice Atlasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcela Correę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Milton Caraglio.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Tijuana: Gonzalowi Jarze w 77. minucie i Júniorowi Sornozie w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

Jaime Gómez Valencia61′
37′ Anderson Santamaría Bardales
Gonzalo Jara77′
Jesús Alberto Angulo Uriarte
Eduardo Santiago Tercero Méndez
25′ (k.) 61′ Víctor Ignacio Malcorra
Brayan Alexis Angulo León
Hugo Martín Nervo
David Matías Barbona
 11′ 88′ Alex Ibarra
Christian Hernando Rivera Cuéllar
Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Esteban Andres Pavez Suazo10′ 65′
Aldo Paul Rocha González
Júnior Nazareno Sornoza Moreira90′
90′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Miguel Ángel Sansores Sánchez46′
74′ Milton Joel Caraglio
Mauro Andrés Manotas Páez66′
José Santiago Hernández García
Benny Díaz Jáuregui60′
88′ José Javier Abella Fanjul
Vladimir Eduardo Loroña Aguilar61′
Gaddi Axel Aguirre Ledesma
Fabián Andrés Castillo Sánchez66′
Luis Ricardo Reyes Moreno
Jordi Cortizo de la Piedra
90′ Pablo González Díaz
Luis Javier Gamíz Ávila
Edgar Zaldivar Valverde
Victor Andrés Guzmán Olmedo
74′ Marcelo Javier Correa
Edgar Iván López Rodríguez65′

Przewaga drużyny Tijuanej w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Atlasu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka Atlasu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.