Atlas - Tigres 0-2 (0-1). Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX

24 stycznia na Estadio Jalisco w Guadalajarze odbyło się spotkanie 3. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu i Tigres. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Tigres 2-0.

3. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-24 02:00 | Stadion: Estadio Jalisco | Arbiter: Erick Yair Miranda Galindo
CSyD Atlas de Guadalajara
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
0
2
C. González 17'
J. Quiñones 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna Tigres wygrała aż 14 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tigres w 17. minucie spotkania, gdy Carlos González zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Francisco Venegas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Luis Rodríguez z Tigres. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tigres.

Kibice Tigres nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juliána Quiñonesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Carlos González. Posunięcie trenera było słuszne. Juliána Quiñonesa zdobył kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. Drugą połowę jedenastka Tigres rozpoczęła w zmienionym składzie, za Francisca Venegasa wszedł Francisco Meza.

W 60. minucie Milton Caraglio został zastąpiony przez Marcela Correę. W tej samej minucie w zespole Atlasu doszło do zmiany. Luciano Acosta wszedł za Íana Torresa. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Francisca Mezę z Tigres, a w 73. minucie Marcela Correę z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Atlasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Jonathan Herrera, a murawę opuścił Alex Ibarra. Między 78. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 85. minucie w jedenastce Atlasu doszło do zmiany. Christopher Trejo wszedł za Ángela Márqueza.

Drużyna Atlasu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Julián Quiñones. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zaliczył Javier Aquino.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Francisco Eduardo Venegas Moreno46′
74′ Alex Ibarra
Guido Pizarro
85′ Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Jesús Alberto Dueñas Manzo
87′ Víctor Ignacio Malcorra
Rafael De Souza Pereira
60′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Javier Aquino
78′ Aldo Paul Rocha González
Carlos Gabriel González Espínola  17′ 46′
60′ Milton Joel Caraglio
Francisco Javier Meza Palma46′ 63′
60′ Luciano Federico Acosta
Juan José Sánchez Purata
Pablo González Díaz
Jordan Steeven Sierra Flores
60′ 73′ Marcelo Javier Correa
Leonardo Cecilio Fernández López
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Raymundo de Jesús Fulgencio Román
74′ Jonathan Ozziel Herrera Morales
Julián Andrés Quiñones Quiñones46′  90′
85′ Christopher Brayan Trejo Morantes

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół Atlasu w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.