Atlas Futbol Club (Guadalajara) - Club Deportivo Guadalajara S.A. de C.V. 1-1 (1-0). Liga -

W pojedynku Liga MX, który rozegrany został 16 maja, zespół Atlasu zremisował z Guadalajarą Chivas 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Jalisco w Guadalajarze.

W  pojedynku  Liga MX, który rozegrany został 16 maja, zespół Atlasu zremisował  z Guadalajarą Chivas  1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Jalisco w Guadalajarze.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań zespół Guadalajary Chivas wygrał 13 razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 19. a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atlasu i jedną drużynie przeciwnej.

W 36. minucie Miguel Jimenez został zmieniony przez Raula Gudina. W 42. minucie żółtą kartkę otrzymał Camilo Vargas z Atlasu.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Atlasu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Anibal Chala.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlasu.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Edgara Zaldivara, piłkarza Atlasu. Trener Guadalajary Chivas postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił obrońcę Jesusa Sancheza i na pole gry wprowadził napastnika Isaaca Brizuelę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie w drużynie Guadalajary Chivas doszło do zmiany. Pavel Perez wszedł za Alexisa Vegę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Angel Marquez osłabiając tym samym zespół Atlasu. Niedługo później trener Atlasu postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Edgara Zaldivara wszedł Diego Barbosa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Atlasu nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Drużynie Guadalajary Chivas w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już sześć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 89. minucie gola wyrównującego strzelił Jose Macias.

W 90. minucie żółtą kartkę dostał Emmanuel Aguilera, zawodnik Atlasu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Wyraźna przewaga zespołu Guadalajary Chivas nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona sześć celnych strzałów.

Zespół Atlasu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Atlasu dostali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.