14. kolejka Primera Division: CSyD Atlas de Guadalajara - Club Necaxa 1-2 (0-1)

W meczu 14. kolejki meksykańskiej Primera Division, który rozegrany został 13 kwietnia, zespół Atlasu przegrał z Club Necaxa 1-2 (0-1).

D. Álvarez 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Atlasu wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club Necaxa w 26. minucie spotkania, gdy Fernando González strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Rodrigo Contreras.

W 33. minucie Alejandro Díaz został zastąpiony przez Andrésa Andradego. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Andersonowi Santamaríi z Atlasu. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Club Necaxa.

W 63. minucie w drużynie Atlasu doszło do zmiany. Jefferson Duque wszedł za Facunda Barcela. W 68. minucie w jedenastce Club Necaxa doszło do zmiany. Daniel Álvarez wszedł za Eduarda Herrerę.

Zespół Atlasu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Daniel Álvarez. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Hugo González.

Chwilę później trener Atlasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Ían Torres, a murawę opuścił Juan Vigón. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ismaela Goveę z Atlasu, a w 80. minucie Fernanda Mezę z drużyny przeciwnej. W 82. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Fernando González osłabiając tym samym jedenastkę Club Necaxa.

Trener Club Necaxa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Facunda Castro. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Rodrigo Contreras. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia wyrzucił z boiska Andrésa Andradego z Atlasu. W 87. minucie w jedenastce Club Necaxa doszło do zmiany. José Ruiz wszedł za Ángela Sepúlvedę.

Mimo że zespół Atlasu nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 61 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W doliczonej piątej minucie meczu wynik ustalił Anderson Santamaría. Asystę przy bramce zanotował Irving Zurita.

Drużynie Atlasu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Club Necaxa.

Hugo Alfonso González Durán
78′ Ismael Govea Solorzano
Ventura Alvarado Aispuro
 90′ 45′ Anderson Santamaría Bardales
Eduardo Herrera Aguirre68′
74′ Juan Pablo Vigón Cham
Rodrigo Nicolás Contreras82′
63′ Facundo Barcelo Viera
Brian Leonel Fernández
33′ Alejandro Díaz Liceága
Osmar Mares Martínez
33′ 86′ Andrés Felipe Andrade Torres
Luis Ernesto Pérez Martínez
Edgar Zaldivar Valverde
José Hibert Alberto Ruiz Vázquez87′
63′ Jefferson Andrés Duque Montoya
Daniel Álvarez López68′  70′
74′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Facundo Ismael Castro Souto82′

Arbiter wręczył dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Atlasu, a piłkarzom gości pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.