14. kolejka Primera Division: Club America - Cruz Azul FC 0-0

15 kwietnia w Meksyku odbył się mecz 14. kolejki meksykańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Clubu América i Cruz Azul. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

14. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-04-15 01:00 | Stadion: Estadio Azteca | Arbiter: M. Ortíz
Club America
Cruz Azul FC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół Clubu América wygrał aż 22 razy, zremisował 13, a przegrał tylko siedem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miltona Caraglia z Cruz Azul, a w 14. minucie Agustína Marchesína z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Cruz Azul rozpoczął w zmienionym składzie, za Martína Cauteruccia wszedł Jonathan Rodríguez. W 77. minucie Henry Martín został zmieniony przez Rogera Martíneza.

Trener Clubu América postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Edsona Alvareza i na pole gry wprowadził napastnika Jeremy'ego Meneza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Cruz Azul postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Pabla Aguilara. Na boisko wszedł José Madueña, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Ibargüen García
14′ Agustín Federico Marchesín
Jose De Jesus Corona
Paul Aguilar
Pablo César Aguilar Benítez83′
Víctor Emanuel Aguilera
Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
80′ Edson Alvarez
Víctor Yoshimar Yotún Flores
77′ Henry Josué Martín Mex
Alexis Hazael Gutiérrez Torres
77′ Roger Beyker Martínez Tobinson
Jonathan Javier Rodríguez Portillo46′
80′ Jeremy Menez
Martín Eduardo Zúñiga Barria

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna Clubu América w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Zespół Cruz Azul w drugiej połowie także dokonał dwóch zmian.