13. kolejka Primera Division: Puebla FC - CA Monarcas Morelia 1-1 (0-1)

W spotkaniu 13. kolejki meksykańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 6 kwietnia, drużyna Puebli zremisowała z Morelią 1-1 (0-1).

M. Osuna 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków zespół Morelii wygrał 15 razy i zanotował 12 porażek oraz cztery remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Puebla: Pedro w 14. i Yohandry'emu Orozcowi w 22. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Morelii nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry z rzutu karnego bramkę zdobył Mario Osuna.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Morelii.

Na drugą połowę zespół Puebli wyszedł w zmienionym składzie, za Yohandry'ego Orozca, Pedro weszli Alejandro Chumacero, Matías Alustiza.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 51. minucie gola wyrównującego strzelił Daniel Arreola. Asystę przy bramce zanotował Matías Alustiza.

Trener Morelii postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Cándida Ramíreza i na pole gry wprowadził napastnika Raya Sandovala, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 67. minucie za Daniela Arreolę wszedł Luis Haquin. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Mariowi Osunie z Morelii. Była to 90. minuta spotkania.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Gabriel Achilier
 51′ 67′ Daniel Arreola
Mario Humberto Osuna Pereznuñez  45′ (k.) 90′
22′ 46′ Yohandry José Orozco Cujía
Cándido Saúl Ramírez Montes52′
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Aldo Paul Rocha González
14′ 46′ Pedro Augusto Goulart Da Rosa
Carlos Sebastián Ferreira Vidal90′
Lucas Daniel Cavallini
Gastón Adrián Lezcano
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
67′ Luis Fernando Haquin Lopez
Andrés Didyer Catalán Guemes
José Ignacio Pallas Martínez
Alberto Joshimar Acosta Alvarado
46′ Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte
Roberto Ismael Meraz Bernal
Pablo Leandro Gómez
Jorge Alfredo Valadéz Callente 90′
Jose Daniel Guerrero
Ray Anderson Sandoval Baylón52′ 72′
46′ Gustavo Matías Alustiza
Miguel Ángel Sansores Sánchez72′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.