13. kolejka Primera Division: Deportivo Toluca FC - CF Monterrey 5-1 (1-0)

W pojedynku 13. kolejki meksykańskiej Primera Division, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna Toluca wysoko wygrała z Monterrey 5-1 (1-0).

R. Pizarro 71'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 starć jedenastka Toluca wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Toluca otworzyli wynik. W 45. minucie bramkę zdobył William da Silva. Przy zdobyciu bramki pomógł Alan Medina.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Toluca.

Trener Monterrey wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jesusa Gallardo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Johan Vásquez. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola. W 52. minucie za Williama da Silvę wszedł Antonio Ríos.

W 61. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Rodolfo Pizarro, Rogelio Funes, a na ich miejsce weszli Celso Ortiz, Ángel Zaldívar.

Zespół Monterrey ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Édgar Pardo. Sytuację bramkową stworzył Rodrigo Salinas.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 67. minucie Édgar Pardo po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-0. Bramka padła po podaniu Federica Mancuella.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał John Medina z Monterrey.

Zawodnicy Monterrey szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie bramkę pocieszenia zdobył Rodolfo Pizarro. Asystę przy golu zaliczył Rogelio Funes.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Toluca w 73. minucie spotkania, gdy Alexis Canelo zdobył czwartą bramkę. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jonathana Maidanę z Toluca, a w 77. minucie Leonela Vangioniego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Toluca w 83. minucie spotkania, gdy Alan Medina strzelił piątego gola. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rodrigo Salinas.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-1.

Miguel Layun
75′ Jonathan Ramón Maidana
John Stefan Medina Ramírez69′
Rodrigo Salinas Dorantes
Nicolás Gabriel Sánchez
69′ Omar Fernando Tobio
Leonel Ezequiel Vangioni77′
 64′, 67′ 15′ Édgar Felipe Pardo Castro
Johan Felipe Vásquez Ibarra38′ 46′
 45′ 3′ 52′ William Fernando da Silva
Maximiliano Eduardo Meza
Federico Andrés Mancuello
Jonathan Alexander González Mendoza
 83′ Alan Medina Camacho
Celso Fabián Ortiz Gamarra61′
Richard Ruíz Toledo
Ángel Zaldívar Caviedes61′
71′ Emmanuel Gigliotti
Dorlan Mauricio Pabón Ríos
Ramón Pasquel Colin
Edson Alan Reséndez Sánchez
69′ Adrián Mora Barraza
Edson Antonio Gutiérrez Moreno
Pablo César Barrientos
Jesus Gallardo46′
71′  73′ Alexis Pedro Canelo
Rodolfo Gilbert Pizarro Thomas61′  71′
Kevin Castañeda Vargas
Rogelio Gabriel Funes Mori61′
52′ Antonio Ríos Martínez
Avilés Hurtado Herrera
Luis Ángel Mendoza Escamilla
Carlos Alberto Rodríguez Gómez

Jedenastka Toluca zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.