13. kolejka Primera Division: Cruz Azul FC - Querétaro FC 3-0 (1-0)

W starciu 13. kolejki meksykańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 7 kwietnia, jedenastka Cruz Azul wygrała z Querétaro 3-0 (1-0).

M. Caraglio 64',79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków zespół Cruz Azul wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cruz Azul w 18. minucie spotkania, gdy Orbelín Pineda strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Edgar Méndez.

W 33. minucie żółtą kartkę dostał Matías Britos, zawodnik gości. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia wyrzucił z boiska Alexisa Péreza z Querétaro. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cruz Azul.

Na drugą połowę jedenastka Querétaro wyszła w zmienionym składzie, za Matíasa Britosa, Marcela Ruiza weszli Jorge Rojas, Jaime Gómez. W 60. minucie za Orbelína Pinedę wszedł Jonathan Rodríguez.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Cruz Azul, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Milton Caraglio. To już jedenaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Adrian Aldrete.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Miltonowi Caragliowi z drużyny gospodarzy. Była to 65. minuta pojedynku. Niedługo później trener Querétaro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Jordi Cortizo, a murawę opuścił Daniel Villalba. A kibice Cruz Azul nie mogli już doczekać się wprowadzenia Martína Cauteruccia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Edgar Méndez. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Milton Caraglio z Cruz Azul. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Cruz Azul doszło do zmiany. Jorge García wszedł za Víctora Yotúna.

W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rafael Baca osłabiając tym samym zespół Cruz Azul. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Luis Francisco Romo Barrón
78′ Edgar Antonio Méndez Ortega
Miguel Ángel Ramón Samudio
 18′ 60′ Orbelín Pineda Alvarado
Jordan Steeven Sierra Flores
Roberto Carlos Alvarado Hernández
Marcel Alejandro Ruiz Suárez46′
90′ Rafael Baca Miranda
Daniel Alberto Villalva Barrios75′
86′ Víctor Yoshimar Yotún Flores
Matías Britos Cardoso33′ 46′
 64′, 79′ (k.) 65′ Milton Joel Caraglio
Ake Arnaud Loba
Alejandro Jair Peláez Correa
Nicolás Gastón Navarro
86′ Jorge Luis García Rivas
Jordi Cortizo de la Piedra75′
José Antonio Madueña López
Jaime Gómez Valencia46′
Alexis Hazael Gutiérrez Torres
Víctor Manuel Milke Almagro
78′ Martín Cauteruccio Rodríguez
Jorge Rojas46′
60′ Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Erbin Alejandro Trejo Macías
Martín Eduardo Zúñiga Barria
Paolo Yrizar Martín del Campo

Drużyna Cruz Azul zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce oraz jednej czerwonej.