13. kolejka Primera Division: Club Santos Laguna - CF Pachuca 0-0

8 kwietnia w Torreón odbył się mecz 13. kolejki meksykańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Santosu Laguna i Pachucej. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-04-08 01:06 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: O. Mejia
Club Santos Laguna
CF Pachuca
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań drużyna Santosu Laguna wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz 17 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na murawie, jak to często zdarzało się Santosowi Laguna w tym sezonie, pojawił się Gerardo Arteaga, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w pierwszej minucie doliczonego czasu Deinnera Quiñónesa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie za Pabla Lópeza wszedł Ángelo Sagal. W tej samej minucie trener Pachucej postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł José Ulloa, a murawę opuścił Edwin Cardona.

W 65. minucie Marlos Moreno został zmieniony przez Briana Lozanę, a za Eduara Preciada wszedł na boisko Carlos Orrantía, co miało wzmocnić drużynę Santosu Laguna. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ismaela Sosę na Raúla Castilla. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Pachuca: Emmanuelowi Garcíi w 69. i Jorge Hernándezowi w 82. minucie.

Emmanuel García Vaca69′
33′ 40′ Jesús Alberto Angulo Uriarte
Oscar Fabián Murillo Murillo
Matheus Dória Macedo
Jaine Stiven Barreiro Solis
Hugo Martín Nervo
Edwin Andrés Cardona Bedoya58′
38′ 75′ Eduar Ayrton Preciado García
Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
45′ Deinner Alexander Quiñónes Quiñónes
Franco Daniel Jara
65′ Marlos Moreno Durán
Ismael Sosa3′ 75′
Carlos Acevedo López
Leonel Gerardo Moreira Ledezma
45′ Gerardo Daniel Arteaga Zamora
Erick Germain Aguirre Tafolla
75′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
José Joaquín Martínez Valadez
Hugo Isaac Rodríguez De La O
Raúl Iram Castillo González75′
65′ Brian Avelino Lozano Aparicio
Ángelo Nicolás Sagal Tapia58′
Ulises Rivas Gilio
Miguel Ángel Tapias Dávila
Julio César Furch
José Leonardo Ulloa58′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.