13. kolejka Primera Division: Club León - Club Necaxa 2-1 (2-0)

7 kwietnia w León de losie Aldamas odbył się mecz 13. kolejki meksykańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Club León i Club Necaxa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Club León 2-1.

B. Fernández 71'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Club León wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko pięć.

Już w pierwszych minutach zespół Club León próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Club León w 28. minucie spotkania, gdy Jean Meneses zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Club Necaxa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Fernando Navarro.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Cristian Calderón z Club Necaxa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Club Necaxa wyszła w zmienionym składzie, za Ángela Sepúlvedę wszedł Brayan Beckeles. W 54. minucie za Facunda Castro wszedł Rodrigo Contreras.

W 58. minucie José Macías został zmieniony przez Rubensa Sambuezę, co miało wzmocnić drużynę Club León. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Gonzáleza na José Plascencię. W 65. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luis Gallegos osłabiając tym samym jedenastkę Club Necaxa.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Brian Fernández. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Cristian Calderón.

W 83. minucie w zespole Club León doszło do zmiany. Vinicio Angulo wszedł za Joela Campbella. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Luis Montes z drużyny gospodarzy. Była to 86. minuta spotkania. Po chwili trener Club León postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za napastnika Jeana Menesesa wszedł Ramiro González, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Club León utrzymać prowadzenie.

Zespołowi Club Necaxa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Club León.

Cristian Yonathan Calderón Del Real42′
 35′ Fernando Navarro
Fernando Nicolás Meza
Dylan Patricio Zúñiga Valenzuela
Alexis Francisco Peña López
86′ Luis Arturo Montes Jiménez
Fernando Rubén González Pineda61′
José Iván Rodríguez Rebollar
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez46′
83′ Joel Campbell
Eduardo Herrera Aguirre
58′ José Juan Macías Guzmán
Facundo Ismael Castro Souto54′
Ángel Israel Mena Delgado
Brian Leonel Fernández  71′
 28′ 90′ Jean David Meneses Villarroel
Luis Felipe Gallegos Leiva64′
William Paul Yarbrough Story
Yosgart Ernesto Gutiérrez Serna
90′ Ramiro Gabriel González Hernández
Daniel Álvarez López
58′ Rubens Omar Óscar Sambueza
Pedro Pablo Campos Olavarría
83′ Vinicio César Angulo Pata
Rodrigo Nicolás Contreras54′

Drużyna Club León była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Club León przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.