13. kolejka Primera Division: CD Guadalajara - CF Lobos de la BUAP 0-1 (0-0)

7 kwietnia w Zapopan odbył się mecz 13. kolejki meksykańskiej Primera Division pomiędzy drużynami CD Guadalajara i BUAP. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem BUAP 1-0.

M. Chirinos 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna CD Guadalajara wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Jair Pereira został zastąpiony przez Hedgarda Marína.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener BUAP postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 41. minucie na plac gry wszedł Mauro Laínez, a murawę opuścił Yago César. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ernesto Vega osłabiając tym samym jedenastkę CD Guadalajara. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Javier López został zmieniony przez Alejandra Zendejasa, co miało wzmocnić drużynę CD Guadalajara. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Esquivela na Óscara Macíasa w 61. minucie. Między 52. a 72. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla BUAP zdobył Michaell Chirinos w 81. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 83. minucie w zespole BUAP doszło do zmiany. Edson Torres wszedł za Michaella Chirinosa. Chwilę później trener CD Guadalajara postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Jesúsa Molinę. Na boisko wszedł Dieter Villalpando, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Hedgardowi Marínowi z CD Guadalajara.

José Antonio Rodríguez Romero
52′ Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
José Joaquín Esquivel Martínez61′
Hiram Ricardo Mier Alanis
Leiton Jiménez Romero
11′ Jair Pereira Rodríguez
Francisco Rodriguez53′
72′ Carlos Octavio Villanueva López
Víctor Gustavo Velázquez Ramos
46′ Javier Eduardo López Ramírez
Aldo Jafid Cruz Sánchez
84′ Jesús Antonio Molina Granados
Abraham González Casanova
Alan Pulido
Leonardo Javier Ramos
45′ Ernesto Alexis Vega Rojas
José Francisco Canales García
11′ 86′ Hedgardo Marín Arroyo
Félix Joan Crisanto Velásquez
Josecarlos Van Rankin Galland
Mauro Alberto Laínez Leyva41′
84′ Dieter Daniel Villalpando Pérez
Óscar Uriel Macías Mora61′
46′ Alejandro Zendejas Saavedra
Edson Enrique Torres Ulloa83′
Ronaldo Cisneros Morell
Luiz Humberto da Silva Silva
José de Jesús Godínez Navarro
Rafael Durán Martínez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.