Liga macedońska - 7. kolejka First League: Vardar Skopje - FK Belasica Strumica 3-1 (2-0)

27 września na Trening centar Petar Miloševski w Skopje odbył się mecz 7. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Vardaru i Belasicy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vardaru 3-1.

7. kolejka Macedonia - First League
2020-09-27 15:00 | Stadion: Trening centar Petar Miloševski | Arbiter: M. Eckoski
Robson 56'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki jedenastka Vardaru wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Martin Mirchevski.

Niedługo później Milovan Petrovikj wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vardaru, strzelając kolejnego gola w 17. minucie starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Belasicy wyszła w zmienionym składzie, za Stefana Suleva wszedł David Kalpachki. W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bojana Najdenova z Vardaru, a w 55. minucie Davida Kalpachkiego z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Belasicy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie gola kontaktowego strzelił Robson.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Antoniowi Kalanoskiemu z drużyny Belasicy. W 74. minucie Filip Mihailov zastąpił Zorana Mitevskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vardaru w 79. minucie spotkania, gdy Filip Petkovski zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Igor Panoski
 6′ Martin Mirchevski
Stefan Sulev
49′ Bojan Najdenov
Antonio Kalanoski73′
 17′ Milovan Petrovikj
Darko Razmoski

Zawodnicy Vardaru dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Vardaru w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Belasicy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Belasicy rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Renova. Natomiast 4 października FK Pelister będzie przeciwnikiem zespołu Vardaru w meczu, który odbędzie się w Bitoli.