Liga macedońska - 7. kolejka First League: Fudbalska Akademija Pandev - FK Sileks 1-0 (0-0)

27 września na Stadionie Blagoj Istatov w Strumice odbyło się spotkanie 7. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Akademii Pandev i Sileks. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Akademii Pandev 1-0.

K. Markoski 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Sileks wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut zespół Sileks zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Akademii Pandev była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nikoli Serafimovowi z Akademii Pandev. Była to 23. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie Ivan Nikolov został zmieniony przez Milana Tomicia. Między 63. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Akademii Pandev: Marjan Radeski, Kristijan Velinovski, Nikola Serafimov, na ich miejsce weszli: Sashko Pandev, Martin Talakov, Kire Markoski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Đuricia, Burhana Mustafova, Kristijana Kostovskiego zajęli: Pepi Gorgiev, Nenad Neshovski, Filip Kostovski.

Między 69. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sileks i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Akademii Pandev zdobył z rzutu karnego Kire Markoski w 90. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartki Goranowi Tomovskiemu z Akademii Pandev oraz Viktorowi Serafimovskiemu, Srđanowi Draškoviciowi, Angelowi Timovskiemu z jedenastki gości.

Burhan Mustafov
23′ Nikola Serafimov
Denis Ristov
Bojan Dimoski
Viktor Serafimovski90′
90′ Goran Tomovski
Dejan Tanturovski
Kristijan Velinovski
Angel Timovski90′
Marjan Radeski
Stefan Đurić
82′ Kristijan Trapanovski
Kristijan Kostovski

Piłkarze Akademii Pandev obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Drużyna Akademii Pandev w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Sileks rozegra kolejny mecz w Tetowie. Jego rywalem będzie KF Shkendija. Tego samego dnia ZFK Rabotnicki Skopje będzie gościć drużynę Akademii Pandev.