Liga macedońska - 7. kolejka First League: FC Struga Trim-Lum - KF Shkupi 1927 2-0 (1-0)

W starciu 7. kolejki macedońskiej First League, które rozegrane zostało 27 września, drużyna FC Struga Trim-Lum wygrała z Shkupi 1927 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Gradska Plaža Stadium.

N. Lena 15',59'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Klisman Cake z FC Struga Trim-Lum.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Struga Trim-Lum w 15. minucie spotkania, gdy Nijas Lena zdobył pierwszą bramkę. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lamine Diacka z Shkupi 1927, a w 24. minucie Blertona Shejego z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Struga Trim-Lum.

Drugą połowę zespół Shkupi 1927 rozpoczął w zmienionym składzie, za Jakupa Berishę wszedł Ilirid Ademi. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Nijasowi Lenie, zawodnikowi FC Struga Trim-Lum.

Drużyna Shkupi 1927 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie Nijas Lena po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

W 63. minucie kartkę obejrzał Ardit Iljazi z zespołu gości. W 65. minucie Lamine Diack został zmieniony przez Fatjona Jusufiego. Między 67. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Shkupi 1927.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Kristijan Naumovski
7′ Klisman Cake
Elvin Yunuszadə67′
24′ Blerton Sheji
Jakup Berisha
 15′, 59′ 59′ Nijas Lena
Oumar Goudiaby

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Shkupi 1927 w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Drużyna FC Struga Trim-Lum w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Shkupi 1927 rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie FK Borec Veles. Tego samego dnia FK Makedonija Gjorče Petrov będzie przeciwnikiem jedenastki FC Struga Trim-Lum w meczu, który odbędzie się w Skopje.