Liga macedońska - 6. kolejka First League: KF Shkendija - Akademija Pandev 2-1 (1-0)

W meczu 6. kolejki macedońskiej First League, który rozegrany został 20 września, zespół KF Shkendija wygrał z Akademiją Pandev 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Ecolog Arena w Tetowie.

S. Pandev 78'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół Akademii Pandev wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie za Maria Krstovskiego wszedł Ivan Nikolov.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Gjorgji Stoilov z Akademii Pandev. Była to 23. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KF Shkendija w 38. minucie spotkania, gdy Besart Ibraimi strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KF Shkendija.

Między 46. a 71. minutą, boisko opuścili piłkarze KF Shkendija: Florent Ramadani, Valon Ahmedi, Ennur Totre, na ich miejsce weszli: Bruno Dita, Ljupche Doriev, Arbin Zejnullai. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kristijana Trapanovskiego, Vane Jovanova zajęli: Sashko Pandev, Kristijan Velinovski. Między 57. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 74. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Besart Ibraimi z KF Shkendija. W 77. minucie w zespole KF Shkendija doszło do zmiany. Aboubaker Es wszedł za Besarta Ibraimiego.

Zawodnicy Akademii Pandev szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 12 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Sashko Pandev.

Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Akademii Pandev i dwie drużynie przeciwnej. Drużynie Akademii Pandev zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu KF Shkendija.

Marko Alchevski
63′ Egzon Bejtulai
Dime Dimov
82′ Ján Krivák
Mario Krstovski
 38′, 74′ (k.) Besart Ibraimi
Marjan Radeski
Valjmir Nafiu
Kristijan Trapanovski

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Akademii Pandev wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Akademii Pandev rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Sileks. Tego samego dnia FK Pelister będzie przeciwnikiem zespołu KF Shkendija w meczu, który odbędzie się w Bitoli.