Liga macedońska - 4. kolejka First League: ZFK Rabotnicki Skopje - Vardar Skopje 1-1 (0-0)

W starciu 4. kolejki macedońskiej First League, które rozegrane zostało 29 sierpnia, drużyna Rabotnicki Skopje zremisowała z Vardarem 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Toše Proeski Arena.

D. Micevski 59'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 70 meczów zespół Vardaru wygrał 31 razy i zanotował 23 porażki oraz 16 remisów.

Od pierwszych minut zespół Vardaru zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Rabotnicki Skopje była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rabotnicki Skopje: Stefanowi Jevtoskiemu w 36. minucie i Branislavowi Trajkoviciowi w drugiej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Vardaru wyszedł w zmienionym składzie, za Mateja Cvetanoskiego wszedł Dejan Blażevski. W 55. minucie kartkę dostał Stefan Lazarevikj z Vardaru.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vardaru w 59. minucie spotkania, gdy Darko Micevski strzelił pierwszego gola. W 62. minucie Luka Čumić zastąpił Miloša Tošeskiego.

W 70. minucie Filip Petkovski został zmieniony przez Georga Stojanovskiego, a za Stefana Lazarevikja wszedł na boisko Anatolij Petejchuk, co miało wzmocnić jedenastkę Vardaru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dragana Stojkova na Lukę Stankovskiego.

Niedługo później Luka Stankovski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rabotnicki Skopje, zdobywając bramkę w 76. minucie spotkania. W 79. minucie Fisnik Zuka został zmieniony przez Hristijana Pecova, a za Dimitara Todorovskiego wszedł na boisko Metodi Maksimov, co miało wzmocnić drużynę Rabotnicki Skopje. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bojana Najdenova na Fitora Redzhepiego w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rabotnicki Skopje i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Filip Iliс
90′ Draško Đorđević
Jovan Popzlatanov
Goran Siljanovski
Martin Radulovikj-Velichkovikj
Dimitar Todorovski
Viktor Velkoski
45′ Branislav Trajković
Matej Cvetanoski
Fahrudin Đurđević
Viktor Krstevski87′
36′ Stefan Jevtoski