Liga macedońska - 4. kolejka First League: KF Shkupi 1927 - FK Pelister 1-0 (0-0)

30 sierpnia na Stadionie Čair w Skopje odbyło się starcie 4. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Shkupi 1927 i Pelisteru. Mecz zakończył się zwycięstwem Shkupi 1927 1-0.

D. Darboe 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Shkupi 1927 wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Pelisteru zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Shkupi 1927 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 42. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Hristijanowi Dragarskiemu i Sabitowi Bilallemu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Shkupi 1927 wyszła w zmienionym składzie, za Ardita Iljaziego wszedł Filip Gligorov. W 62. minucie Borche Manevski został zmieniony przez Filipa Stojanovskiego.

Między 64. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Shkupi 1927 doszło do zmiany. Fatjon Jusufi wszedł za Oumara Goudiaby'ego.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Dembo Darboe dla zespołu Shkupi 1927. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Ljavdrim Fazliju
42′ Sabit Bilalli
Bojan Ilievski
Besar Iseni
Kristijan Nikolovski64′
Ilirid Ademi
Blagoja Spirkoski
 88′ Dembo Darboe
Gjorgi Tanushev
Oumar Goudiaby
Borche Manevski

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Pelisteru przyznał pięć.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

Obie drużyny będą miały 13-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 13 września drużyna Pelisteru rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Makedonija Gjorče Petrov. Tego samego dnia Vardar Skopje będzie gościć drużynę Shkupi 1927.