Liga macedońska - 4. kolejka First League: KF Shkendija - FK Borec Veles 1-1 (1-1)

31 sierpnia na Ecolog Arena w Tetowie odbył się mecz 4. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami KF Shkendija i Borca. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

M. Stankovski 19'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć spotkań drużyna KF Shkendija wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Borca otworzyli wynik. W 19. minucie Mario Stankovski dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 34. minucie wynik ustalił Bruno Dita.

Od 43. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom KF Shkendija i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna KF Shkendija rozpoczęła w zmienionym składzie, za Arlinda Alitiego wszedł Mevlan Murati. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marjana Ristovskiego z Borca, a w 59. minucie Antonia Pavicia z drużyny przeciwnej.

W 63. minucie Mario Stankovski został zmieniony przez Nikolę Radovicia. Między 63. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze KF Shkendija: Omar Imeri, Ljupche Doriev, Ennur Totre, na ich miejsce weszli: Valjmir Nafiu, Arbin Zejnullai, Aboubaker Es. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fernanda, Olivera Stoimenovskiego zajęli: Dario Desnikj, Gjorgji Gjorgjiev. Od 65. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Nikola Risteski45′
43′ Egzon Bejtulai
Filip Ristovski
Ján Krivák
Marjan Ristovski57′
59′ Antonio Pavić
Oliver Stoimenovski
Valon Ahmedi
Stojan Stojchevski
 34′ Bruno Dita
Robert Kocev65′
Omar Imeri
Oliver Peev90′
45′ Ennur Totre
Nikola Prelčec
Ljupche Doriev
Fernando Silva dos Santos83′
Besart Ibraimi
Mario Stankovski  19′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej sześć. Piłkarze KF Shkendija obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka KF Shkendija w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Obie drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 13 września jedenastka Borca będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Fudbalska Akademija Pandev. Tego samego dnia FK Belasica Strumica będzie gościć zespół KF Shkendija.