Liga macedońska - 4. kolejka First League: FK Sileks - FK Renova 3-1 (2-1)

31 sierpnia na Gradski stadion Kratovo w Kumanowie odbył się pojedynek 4. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Sileks i Renovej. Mecz zakończył się zwycięstwem Sileks 3-1.

E. Ramadani 6'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 spotkań drużyna Sileks wygrała 18 razy i zanotowała 13 porażek oraz 17 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie żółtą kartkę otrzymał Srđan Drašković z drużyny gospodarzy.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Emran Ramadani.

W 33. minucie żółtą kartkę dostał Emran Ramadani, piłkarz gości.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył Pepi Gorgiev.

Prawie natychmiast Denis Ristov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sileks, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Dwie minuty później arbiter pokazał żółtą kartkę Arbërowi Shali, zawodnikowi Renovej.

Drugą połowę zespół Renovej rozpoczął w zmienionym składzie, za Altina Sefę wszedł Alen Jasharovski. W 47. minucie Nenad Neshovski został zmieniony przez Dejana Tanturovskiego.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Argjenta Gafuriego z Renovej, a w 56. minucie Miloša Žeravicę z drużyny przeciwnej.

W 58. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Pepi Gorgiev z Sileks. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy Renovej: Filip Stojchevski, Artan Veliu, a na ich miejsce weszli Shefit Shefiti, Alush Gavazaj.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Daniel Karcheski z Sileks. W 70. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Emran Ramadani z Renovej i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 33. minucie. Od 74 minuty boisko opuścili zawodnicy Sileks: Ivan Ivanovski, Pepi Gorgiev, Miloš Žeravica, Denis Ristov, na ich miejsce weszli: Kristijan Kostovski, Stefan Đurić, Bojan Spirkoski, Filip Kostovski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Argjenta Gafuriego, Arbëra Shali zajęli: Jasir Selmani, Saimir Fetai.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Viktorowi Serafimovskiemu z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Hadis Velii
3′ Srđan Drašković
Dzhelil Abdula
Hristijan Grozdanoski
Nenad Mishkovski
69′ Daniel Karcheski
Arbër Shala45′
 45′ Denis Ristov
Bashkim Velija
79′ Viktor Serafimovski
Argjent Gafuri48′
Angel Timovski
Alush Gavazaj
56′ Miloš Žeravica
Emran Ramadani  6′ 33′ 70′
 43′, 58′ Pepi Gorgiev
Burim Sadiki
Ivan Ivanovski
Altin Sefo
Nenad Neshovski
Shefit Shefiti

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Sileks w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Obie drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 13 września zespół Renovej rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie ZFK Rabotnicki Skopje. Tego samego dnia FC Struga Trim-Lum będzie gościć zespół Sileks.