Liga macedońska - 35. kolejka First League: Vardar Skopje - FK Pobeda Prilep 6-0 (4-0)

19 maja na Stadionie Boris Trajkovski w Skopje odbyło się starcie 35. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Vardaru i Pobedy Prilep. Mecz zakończył się zwycięstwem Vardaru 6-0. Na stadionie zasiadło 800 widzów.

35. kolejka Macedonia - First League
2019-05-19 16:30 | Stadion: Stadion Boris Trajkovski | Widzów: 800 | Arbiter: M. Gocevski
Alves 48'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Vardaru wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jovan Popzlatanov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vardaru, strzelając gola w 18. minucie pojedynku.

Jedenastka Pobedy Prilep ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Vardaru, zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Darko Micevski. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 37. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jovan Popzlatanov z Vardaru.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Bojan Kolevski.

Na drugą połowę drużyna Vardaru wyszła w zmienionym składzie, za Bojana Kolevskiego, Bojana Dimoskiego weszli Dzemal Ibishi, Ali Adem. Także zespół Pobedy Prilep wyszedł w zmienionym składzie, za Aleksandara Ristevskiego wszedł Hristijan Svrtinovski.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vardaru w 46. minucie spotkania, gdy Jovan Popzlatanov zdobył piątą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vardaru w 48. minucie spotkania, gdy Alves strzelił szóstego gola. W 63. minucie za Jordancha Naumoskiego wszedł David Josheski.

W 66. minucie w jedenastce Vardaru doszło do zmiany. Clarence Bitang wszedł za Daniela Avramovskiego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-0.

Luka Trajkoski
 18′, 37′, 46′ Jovan Popzlatanov
Igor Panoski
 32′ Darko Micevski
Filip Risteski
 48′ Juan Felipe Alves Ribeiro
Dino Spirkoski
 43′ Bojan Kolevski
Hristijan Veceski

Drużyna Vardaru w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Pobedy Prilep w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

26 maja drużyna Pobedy Prilep rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Makedonija Gjorče Petrov. Tego samego dnia Fudbalsi Akademija Pandev będzie przeciwnikiem jedenastki Vardaru w meczu, który odbędzie się w Turnovo.