Liga macedońska - 35. kolejka First League: KF Shkupi 1927 - FK Renova 2-2 (1-0)

W starciu 35. kolejki macedońskiej First League, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Shkupi 1927 zremisował z Renovą 2-2 (1-0). Mecz na Stadionie Čair w Skopje obejrzało 600 widzów.

35. kolejka Macedonia - First League
2019-05-19 16:30 | Stadion: Stadion Čair | Widzów: 600 | Arbiter: I. Stojchevski
E. Ramadani 52',59'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań drużyna Renovej wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Serginho. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 44. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vlatko Stojanovski z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Shkupi 1927.

Drugą połowę drużyna Renovej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bojana Miovskiego wszedł Burhan Mustafov.

Zawodnicy Renovej w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Emran Ramadani. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 59. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Emran Ramadani z Renovej.

Zespół Renovej krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Berat Ustabaşı. W 69. minucie Saimir Fetai zastąpił Nehara Sadikiego.

W 75. minucie w zespole Renovej doszło do zmiany. Fisnik Zuka wszedł za Dzhelila Abdulę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Argjent Gafuri
 60′ Berat Jonathan Ustabaşı
Fisnik Nuhiu
Viktor Angelov
Emran Ramadani  52′, 59′
 9′ Sérgio Antonio Da Luiz Junior
Vlatko Stojanovski44′
Suhejlj Muharem
Muhamedin Useini
Artan Veliu
Bojan Miovski

Arbiter wręczył osiem żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom Renovej, a piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Drużyna Shkupi 1927 nie skorzystała ze zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

26 maja drużyna Renovej zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie KF Shkendija. Tego samego dnia ZFK Rabotnicki Skopje będzie gościć drużynę Shkupi 1927.