Liga macedońska - 35. kolejka First League: FK Makedonija Gjorče Petrov - FK Sileks 2-0 (2-0)

19 maja na Stadionie Gorče Petrov w Skopje odbyło się starcie 35. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Ghorce Petrov i Sileks. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ghorce Petrov 2-0. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

35. kolejka Macedonia - First League
2019-05-19 16:30 | Stadion: Stadion Gorče Petrov | Widzów: 200 | Arbiter: J. Barton
FK Makedonija Gjorče Petrov
FK Sileks
2
0
D. Tanturovski 30'
H. Kirovski 44'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Sileks wygrała dwa razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ghorce Petrov w 30. minucie spotkania, gdy Dejan Tanturovski zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka Sileks ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 44. minucie wynik ustalił Hristijan Kirovski. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

W 54. minucie Srđan Drašković zastąpił Filipa Milenkovskiego. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Ghorce Petrov: Hristijan Kirovski, Dejan Tanturovski, Bobi Bozhinovski, na ich miejsce weszli: Padu, Filip Stojchevski, Benjamin Demir. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Darka Dodeva, Viktora Serafimovskiego zajęli: Petar Ikic, Andrian Chavoli.

Viktor Serafimovski
 30′ Dejan Tanturovski
Darko Dodev
 44′ Hristijan Kirovski
Marko Rajković

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sileks wręczył jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

26 maja drużyna Sileks rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Belasica Strumica. Tego samego dnia FK Pobeda Prilep będzie gościć drużynę Ghorce Petrov.