Liga macedońska - 34. kolejka First League: KF Shkupi 1927 - FK Belasica Strumica 2-2 (1-1)

12 maja na Stadionie Čair w Skopje odbył się pojedynek 34. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Shkupi 1927 i Belasicy. Mecz zakończył się remisem 2-2. Spotkanie obejrzało 700 widzów.

P. Gorgiev 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Belasicy wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shkupi 1927 w siódmej minucie spotkania, gdy Berat Ustabaşı zdobył pierwszą bramkę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mario Maslać wywołał eksplozję radości wśród kibiców Belasicy, strzelając gola w 35. minucie starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Shkupi 1927 wyszła w zmienionym składzie, za Enesa Aziziego, Suhejlja Muharema weszli Saljadin Mustafi, Artan Veliu. Także jedenastka Belasicy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stefana Suleva wszedł Nikola Bozhinov.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Shkupi 1927 przyniosły efekt bramkowy. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Muharem Bajrami.

Zawodnicy Belasicy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Po godzinie gry wynik ustalił Pepi Gorgiev. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 64. minucie Zoran Mitevski został zastąpiony przez Zorana Bałdowaliewa. W 86. minucie w zespole Belasicy doszło do zmiany. Martin Mirchevski wszedł za Davida Kalpachkiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Nikola Vujanac
 47′ Muharem Bajrami
Dragan Stojkov
 7′ Berat Jonathan Ustabaşı
Stefan Sulev
Sérgio Antonio Da Luiz Junior
Pepi Gorgiev  56′
Suhejlj Muharem
Dushan Savikj

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Drużyna Shkupi 1927 w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

19 maja zespół Belasicy będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie ZFK Rabotnicki Skopje. Tego samego dnia FK Renova zagra z drużyną Shkupi 1927 na jej terenie.